Spokojny weekend na drogach regionu

Region

Policjanci z Pruszkowa i Grodziska Mazowieckiego przedstawili bilans minionego długiego weekendu. Było spokojnie, ale co ciekawe, największą grupę nietrzeźwych uczestników ruchu stanowili rowerzyści.

Tradycyjnie już policjanci zwracali większą uwagę na przestrzeganie przepisów przez kierowców i rowerzystów, w tym szczególnie na trzeźwość, przestrzeganie ograniczeń prędkości i zapinanie pasów. – W ciągu pięciu dni na drogach powiatu nie doszło do żadnego wypadku. Policjanci byli wzywani do 14 kolizji, w tym do dwóch z udziałem zwierząt leśnych. W czasie licznych kontroli kierujących, grodziscy mundurowi ujawnili 6 rowerzystów znajdujących się pod wpływem alkoholu. Żaden z kontrolowanych w tym czasie kierowców nie złamał tej bardzo ważnej zasady bezpieczeństwa – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

W Pruszkowie więcej było kolizji, doszło też do jednego wypadku. Posypały się mandaty.– Od środy 14 sierpnia do niedzieli na drogach naszego powiatu doszło do jednego wypadku, w którym jedna osoba została ranna. Pruszkowska drogówka była wzywana również do 24 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali w sumie 8 praw jazdy, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy o 50km nad dozwoloną. W jednym przypadku prawo jazdy zatrzymano kierującemu, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Ponadto policjanci nałożyli łącznie 87 mandatów karnych za popełnienie różnego rodzaju wykroczeń w ruchu drogowym – wyjaśnia mł. asp. Marta Słomińska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Spokojny weekend na drogach regionu”

 1. HITO pisze:

  Jeżdżę rowerem dlatego żeby móc się napić. Nie rozumiem po co karać rowerzystów. Za chodzenie po pijaku też wlepiajmy mandaty, gdyż stwarzają takie samo zagrożenie.

  • Anonim pisze:

   Niestety znam rowerzystę, który spowodował wypadek po pijanemu. Właśnie dlatego jest to zabronione. Niemniej przy takich prędkościach limit dla rowerzystów powinien być wyższy np. 0,5 lub nawet 0,75 promila.

   • HITO pisze:

    Równie dobrze pijany wbiegnie ci na ulicę i też spowoduje wypadek. Jaka różnica?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły