Spokojnie, to tylko ćwiczenia

Region

W środę, 11 kwietnia, mieszkańcy naszego regionu kilkukrotnie będą mogli usłyszeć wycie syren alarmowych. Nie ma powodów do niepokoju. To kolejny test nowego systemu ostrzegania.

W minionych tygodniach podobny test przeprowadzano już kilka razy. Prace nad systemem dobiegają bowiem końca i konieczne jest sprawdzenie jego działania w praktyce. Tak też będzie jutro. – W środę, 11 kwietnia, w godzinach 09.00-16.00 zostaną przeprowadzone testy integracyjne Systemu Wczesnego Ostrzegania i Alarmowania ludności o zagrożeniach dla Powiatu Pruszkowskiego z Systemem Alarmowania i Ostrzegania Ludności Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie – informuje pruszkowskie starostwo powiatowe.

Gdzie będzie można usłyszeć alarm? – W ramach testu, poprzez głośne uruchomienie syren, na terenach partnerów biorących udział w projekcie, to jest Miasto Pruszków, Miasto Piastów, Gmina Brwinów, Gmina Michałowice, Gmina Nadarzyn, nadane zostaną sygnały alarmowe oraz komunikaty ostrzegawcze. Ze względu na złożoność prac, syreny będą sprawdzane pojedynczo oraz grupowo (kilka wybranych oraz cały powiat i gmina) – czytamy w komuniakcie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.