Spokojne święta na drogach

Region

Policja podsumowała okres świąteczny na regionalnych drogach. Obyło się bez wypadków, jednak zdarzyli się amatorzy jazdy na „podwójnym gazie”.

Funkcjonariusze ruszyli na okoliczne drogi już w piątkowe popołudnie. Celem akcji „Święta” było przede wszystkim zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa w ruchu. Policjanci zwracali uwagę na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, prowadzących na „podwójnym gazie”, jeżdżących bez zapiętych pasów i przewożący dzieci bez fotelików.

Na terenie powiatu pruszkowskiego obyło się bez wypadków. – W okresie świątecznym odnotowaliśmy 8 kolizji, w których nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci wykonali 540 badań trzeźwości, zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowców. Ogólnie na regionalnych drogach panowała cisza i spokój – podsumowuje asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Na drogach było spokojnie, jednak policjanci musieli podejmować interwencje dotyczące włamań. Ile ich było? – Łącznie trzy. Z tym, że w jednym przypadku mówimy o usiłowaniu włamania do pojazdu, które się nie powiodło. Dwie pozostałe sprawy dotyczą włamania do pojazdu oraz mieszkania – wyjaśnia asp. Kańka.

O bezpiecznych świętach na drogach mogą również mówić policjanci z Grodziska Mazowieckiego. – Przeprowadziliśmy 521 badań trzeźwości. Zatrzymaliśmy jednego kierującego pod wpływem alkoholu, była to rowerzystka. Odnotowaliśmy dwie osoby prowadzące pojazdy bez uprawnień. W okresie świątecznym zatrzymaliśmy jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h – mówi asp. Sławomir Janowiec z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. 

Jak wyglądały święta na drogach w skali kraju? Policja odnotowała 240 wypadków, w których zginęło 28 osób, a 315 zostało rannych. Zatrzymano 1061 nietrzeźwych kierowców.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.