Spis powszechny jest obowiązkowy

Region

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa od 1 kwietnia. Niewielu mieszkańców pamięta jednak, że ten spis jest obowiązkowy, a nie dobrowolny.

Zgodnie z uchwaloną 4 marca 2010 roku ustawą udział w NSP jest obowiązkiem każdego obywatela. Spis rozpoczął się 1 kwietnia i będzie trwał do końca czerwca. W tym czasie we wszystkich miastach Polski specjalnie przeszkoleni rachmistrzowie, wyposażeni w legitymacje i urządzenia elektroniczne dokonują spisu ludności. Każdy może sprawdzić autentyczność okazywanej przez rachmistrza legitymacji dzwoniąc pod specjalne numery infolinii: 800 800 800 (dla telefonów stacjonarnych) lub (22) 444 47 77 (dla telefonów komórkowych).

Spisu można dokonać również za pośrednictwem internetu. Wystarczy wejść na stronę internetową www.spis.gov.pl i samodzielnie wypełnić formularz. Dodatkowo na mieszkańcy Pruszkowa mogą dokonać spisu w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pruszkowie. Od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 w pokoju 22.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.