Specjalne napisy na śmieciarkach uświadomią ludzi?

Region

Specjalne napisy o selecji odpadów są umieszczone na śmieciarkach we Wrocławiu. Podobny pomysł być może zostanie wprowadzony także u nas.

Na samochodach służb porządkowych we Wrocławiu widnieje napis informujący, że wewnątrz pojazdu znajduje się urządzenie do segregacji odpadów. Podobne rozwiązanie przydałoby się w Pruszkowie. W styczniu (WPR70) pisaliśmy o tym, że pozornie wywóz śmieci wygląda tak, jakby pracownicy MZO Pruszków ładowali wszystkie odpady do jednego zbiornika. Wyjaśniliśmy, że wewnątrz śmieciarki są dwie komory. Czytaj szczegóły. Nie wszyscy jednak w to wierzą.

Pomysł umieszczenia odpowiedniego napisu na samochodach przekazaliśmy Władysławowi Kąckiemu, prezesowi MZO Pruszków. – To dobra myśl. Jeżeli to się sprawdziło we Wrocławiu, to chętnie wprowadzimy to u nas – powiedział. Dodał, że tabor we Wrocławiu na pewno nie jest lepszy od pruszkowskiego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.