SOWA w Pruszkowie

Pruszków

20 września prezydent Pruszkowa – Paweł Makuch – odebrał decyzję o powstaniu w mieście „Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA”.

Centrum Nauki Kopernik otrzymał dotację celową z Ministerstwa Edukacji i Nauki na uruchomieni lokalnych stref aktywności w ramach projektu SOWA. Będzie on realizowany w latach 2021-2023.

Strefy aktywności będą tworzyć minicetnra nauki, aby tam przenosić najlepsze doświadczenia edukacyjne i wystawiennicze Centrum Nauki Kopernik.

Każdej placówce CNK przekaże wystawę w formie kilkunastu eksponatów do empirycznego poznawania nauki – głównie poprzez eksperymenty. Minicentra otrzymają także majsternię, czyli wskazówki do stworzenia przestrzeni oraz zestawy zawierające instrukcję do wykonania zadania przez zwiedzającego i pudełko z potrzebnymi materiałami. Centrum Nauki Kopernik udostępni również nowej placówce pakiet dobrych praktyk, w tym scenariusze zajęć prowadzonych w Koperniku, pomysły na wydarzenia oraz zaproponuje dołączenie do jednego z programów.

Prezydent Pruszkowa relacjonuje – Bardzo lubię przekazywać Wam takie informacje.
Odebrałem dzisiaj oficjalną decyzję, że w Pruszkowie powstanie „Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA”.
SOWA to inicjatywa Ministra Edukacji i Nauki, który przyznał Centrum Nauki Kopernik dotację celową na uruchomienie lokalnych stref aktywności w latach 2021–2023. Dzisiaj pierwsza taka strefa została otwarta w Piotrkowie Trybunalskim i właśnie tam dowiedziałem się, że nasz projekt został oceniony pozytywnie

Serdecznie dziękuję pracownikom Urzędu Miasta za zaangażowanie i realizowanie takich pomysłów. Już w III kwartale 2022 roku będziemy mogli korzystać i cieszyć się z naszego lokalnego minicentrum nauki, do którego przeniesione będą najlepsze doświadczenia edukacyjne i wystawiennicze Centrum Nauki Kopernik.

O etapach realizacji projektu będę informował na bieżąco – dodaje prezydent.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “SOWA w Pruszkowie”

  1. Grabarz pisze:

    Ciekawe czy Jaś Niedaś w grodziskim magistracie pozazdrościł sukcesu i również złożył swój projekt.

  2. 🙊🙉🙈 pisze:

    Prezydenci! Przenieście się, proszę, do SOWY. Może empirycznie nauczycie się jak nie warto oszukiwać wyborców. Hej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły