Sonda o sylwestrowych fajerwerkach też w Grodzisku

Grodzisk Maz.

Ożywiona dyskusja o tym, czy organizować sylwestrowy pokaz fajerwerków dotarła do Grodziska Mazowieckiego. Urząd miasta uruchomił sondę, w której pyta mieszkańców o zdanie.

Na profilu miejskim w mediach społecznościowych odpowiadać można na krótkie pytanie: „Czy w Grodzisku Mazowieckim sylwestrowej imprezie powinien towarzyszyć pokaz fajerwerków?”. Na „tak” zagłosowało do tej pory 38 proc. internautów. 62 proc. zaznaczyło odpowiedź „nie”. W ankiecie wzięło udział ponad 4,7 tys osób.

Pod sondą trwa też gorąca dyskusja. W niej opinie są mocniej podzielone niż odzwierciedlają to wyniki dotychczasowego głosowania. – Zdecydowanie tak. Fajerwerki były od zawsze, tak jak Mikołaj – pisze jeden z internautów. – Zdecydowanie nie. To przestarzały zwyczaj. Można się obyć bez lub zrobić efektowny pokaz świateł, laserów – odpowiada inna użytkowniczka.

Podobna debata i sonda trwa w Pruszkowie. W ankiecie na stronie urzędu miasta udział wzięło ponad 2,2 tys osób. A wyniki są mniej jednoznaczne niż te w Grodzisku. Ja dotąd ponad 53 proc osób opowiedziało się za sylwestrowym pokazem fajerwerków. Ponad 46 proc zaznaczyło odpowiedź „nie”.

A Wy braliście już udział w ankietach?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Sonda o sylwestrowych fajerwerkach też w Grodzisku”

  1. baska pisze:

    Hmm…. Nie zamknę w kiblu mojego psa bo on lubi pokazy – zawsze na nie patrzy z okna. Nie wiem, jaki był cel wymyślenia tej całej historii o szkodzeniu zwierzętom, ale zbyt mądre to nie było… Ludzie wiedzą swoje…

  2. Wilku starszy pisze:

    Jak najbardziej „za”. Zwierzęta trzeba zamknąć w kiblu i po sprawie. Rano i tak nie będą pamiętaly.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły