Smug w nowej odsłonie już niedługo

Nowa Wieś

Trwa budowa strefy rekreacji przy ul. Heleny w Nowej Wsi. Zagospodarowany zostanie także teren wokół Smugu.

Prace rozpoczęły się kilka tygodni temu. Jak teren będzie wyglądał, gdy się zakończą? – W czerwcu rozpoczęła się budowa strefy rekreacji przy ul. Heleny w Nowej Wsi wraz z zagospodarowaniem terenu wokół Smugu. Największa część rekreacyjna będzie usytuowana w zachodniej części Smugu. Na niej zaplanowano boisko do siatkówki o nawierzchni trawiastej, boisko do street ball’a oraz ćwiczeń workout, dwa paleniska oraz altanę z pomostem – informuje urząd gminy w Michałowicach.

Zmieni się też otoczenie Smugu, niewielkiego zbiornika wodnego zasilanego przez rzeczkę Zimna Woda. – Powierzchnia, na której powstaje strefa rekreacji, ma blisko 2,5 ha, z czego 86 proc będzie powierzchnią przyrodniczo czynną. Zbiornik wodny Smug, mający 0,8 ha, zachowa aktualną linię brzegową. Teren zostanie zadrzewiony i zostaną wykonane na nim różnorodne nasadzenia roślinne. Powstaną alejki spacerowe, będą ustawione ławki i siedziska oraz kosze na śmieci. Drewniane pomosty, które pojawią się nad Smugiem, nie będą ingerowały w jego obszar – zaznaczają michałowiccy urzędnicy.

Smug to miejsce popularne wśród wędkarzy. Co roku odbywają się tam ich zawody, w nowej odsłonie znajdzie się więc także coś specjalnie dla miłośników wędkowania. – Północna i południowa część obszaru będzie dostosowana do uprawiania sportu wędkarskiego. W tych częściach powstaną jedynie trakty spacerowe, maksymalnie odsunięte od brzegu oraz z jednej strony trawiasta plaża – informuje magistrat.  

Wszystkie prace mają zakończyć się jesienią.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.