SMS-em o seksie i antykoncepcji

Region

Wakacyjne pogotowie grupy edukatorów seksualnych Ponton, po raz kolejny rozpoczęło swoją akcję. Każdy kogo nurtuje jakieś pytanie, a wstydzi się porozmawiać z rodzicami może anonimowo zwrócić się o pomoc do wolontariuszy z Pontona pod numer telefonu 507 83 27 41. Edukatorzy czekają na telefony i sms-y  codziennie w godzinach 18.00 – 21.00. Akcja trwa do końca sierpnia.

To już piąta edycja wakacyjnego pogotowia edukatorów seksualnych Ponton działającego przy Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. W ubiegłym roku przez pierwsze trzy godziny od uruchomienia wakacyjnego telefonu odpowiedziano na sto sms-ów. Dla młodych ludzi właśnie sms-y są jedną z ulubionych form komunikowania się.

O co pytają, jakie mają problemy? Aleksandra Józefowska koordynatorka grupy Ponton wśród najczęściej pojawiających się tematów wylicza: pierwszy raz, skuteczne zabezpieczanie się przed ciążą, pytania o to, jak liczy się płodne dni. Jak twierdzi, cały czas jest spora grupa młodych ludzi, których wiedza o życiu seksualnym jest zatrważająco niska. Młodzież dopytuje się o to, czy podczas pierwszego stosunku trzeba się zabezpieczać, czy można zajść w ciążę ocierając się o siebie, czy plemniki mogą przenikać przez ubranie. Rozmówców nurtują też kwestie chorób przenoszonych drogą płciową, problemy z zaburzeniem odżywiania oraz zagadnienia dotyczące własnej fizjologii. Problemy z jakimi borykają się młodzi ludzie dowodzą o konieczności opracowania kompleksowego programu z zakresu edukacji seksualnej. Edukatorki robią co mogą, ale nie są w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania.  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.