Śmiecisz? Dorwie cię fotopułapka!

Nadarzyn

Ludzie wyrzucający „na dziko” śmieci – do rowów, czy lasów – to niestety nadal plaga. Także w Nadarzynie. Wójt jednak znalazł na nich sposób.

Problem śmieci w ostatnich czasach jest na ustach wszystkich. Jednak nie wszyscy rozmawiają o odpadach w kierunku ich selektywnej zbiórki czy ekologii. Niektórzy je po prostu wyrzucają. W gminie Nadarzyn to się nie opłaca. Kolejnych „śmieciarzy” sfotografowały fotopułapki, dzięki czemu można było ich namierzyć oraz bez cienia wątpliwości wskazać ich winę. Wójt gminy Nadarzyn prezentuje „śmieciarzy” złapanych na gorącym uczynku:

– 17.08.2021 r., Rusiec, ul. Myśliwska.

Po przejrzeniu zawartości śmieci Strażnicy gminni ujawnili dokumenty na podstawie, których dotarli do właściciela. Z jego relacji wynikało, że wynajął firmę do wysprzątania terenu jego posesji i wywiezienia śmieci do PSZOKU. Został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. oraz zobowiązany do uprzątnięcia śmieci, a także dostarczenia dokumentu, iż odwiózł je w odpowiednie miejsce.

-19.08.2021 r., Nadarzyn, ul. Sęczkowa.

Obywatel Rosji, zamieszkujący w Ośrodku dla uchodźców został ukarany mandatem w wysokości 100 zł. za zaśmiecenie terenu leśnego. Ujawniony na gorącym uczynku podczas patrolowania. W obecności SG posprzątał teren.

– 21.08.2021 r., Kajetany

W chwili obecnej właściciel pojazdu został ustalony i tylko kwestia czasu, kiedy zostanie za swój czyn ukarany a także zobowiązany do uprzątnięcia terenu.

Wójt dodaje – Liczbę foto-pułapek będziemy zwiększać. Nikt uprawiający ten proceder nie może czuć się „bezpieczny”, ponieważ pieniądze z mandatów będziemy przeznaczać na zakup kolejnych kamer.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 32

32 odpowiedzi na “Śmiecisz? Dorwie cię fotopułapka!”

 1. Konrad pisze:

  500zl? 100zl? To jakiś żart

 2. Tomek pisze:

  Patriota, o czym świadczy symbol PW na samochodzie. Tak kocha ojczyznę, że postanowił upiększyć las swoimi odpadami.

 3. Werem pisze:

  Dzieci zamiast religii w szkołach powinno się uczyć w jaki symbiotyczny sposób z naturą żyć. Oszczędzać wodę, nie śmiecić, etc
  Kara 500 pln wow padłem na kolana, posprzątać po sobie wciąż jestem na kolanach. Kary powinny być solidne, obnażany wizerunek społecznie, posprzątać po sobie ale i owszem ale i kolejne 100h prac porządkowych pod rygorem. Gwarantuje czy to uchodźca czy komentator sportowy śmieciliby tylko raz a cała reszta matołów zastanowiłaby się przed 😉

 4. zgred pisze:

  Patologia w Polsce ma się znakomicie. Nie trzeba leżeć zamroczonym żeby na to miano zasługiwać. Ci ktorzy uważają się za klasę średnią też często zachowują się patologicznie. I nie przeszkadza to im uważać się za dobrych Polaków.
  Przy okazji widać że argumenty o tym że płacenie za wywóz od łebka ukróci podrzucanie śmieci były nietrafione. Idea segregacji odpadów też jest niestety mało realna. Patusy nie segregują.

 5. Anonim pisze:

  Czy to przypadkiem nie prosiak Kierwiński?!

 6. Edek pisze:

  Nie zakrywać ryja śmieciarza

 7. Ubolewający nad życiem SG pisze:

  No PIĘKNIE!!
  To teraz nawet na spokojnie przy okazji niedzielnego spaceru nie można sobie śmieci do lasu wyrzucić??!! Skandal i niedorzeczność! A to wszystko wina Tuska!!

 8. Waszek pisze:

  Patus

 9. rogels pisze:

  Ja tego nie zrozumiem nie mogą w drodze do Warszawy podrzucić swoje śmieci pod jakiś osiedlowy śmietnik???!! Mieszkam na otwartym osiedlu na Natolinie (Wyżyny) i co jakiś czas widzę wypasione furki z rejestracją WPI, których kierowcy opróżniają bagażniki z kilku worków.. Lepsze to niż tak samo w terenie. Może jacyś wyedukowani „ekolodzy”.

 10. robot pisze:

  To zdjęcie stanie się symbolem. To dowód na to kim sa ci którzy na co dzień mają gęby pełne frazesów o ojczyźnie, patriotyzmie, wierze….Geja albo inaczej myślącego najchętniej potraktowaliby bejsbolem. Ale takim z kotwicą. Tak jak wybiórczo kochają Polaków tak i własną ojczyznę.
  Eurokołchoz, yssma to ktoryś z was ? Atakowaliście mnie kiedy krytykowałem kotwice na samochodach.

  • Altruista obserwatoror pisze:

   Chyba skończyła Ci się gwarancja robót, bo pieprzysz jak potluczony

   • robot pisze:

    Peugeota ciężko będzie ci sprzedać w powiecie.

    • Altruista obserwatoror pisze:

     Styki ci się przegrzały robot i jesteś tak zabawny jak niebieski pasek w TVN

     • robot pisze:

      Weź sobie tę kotwicę do szyi przywiąż i idź popływać. Byle głęboko było.

    • Altruista obserwatoror pisze:

     Robót podaj mi nr konta, to wpłacę ci 2 pln na bilet żebyś się mógł przejechać autobusem i utopić nad Wisłą, wcześniej nie zapomnij tylko przeczytać najnowszego ostatniego numeru twojej gazety Wybiórczej

    • Fff pisze:

     Lepsza kotwica niż tęcza i parady rownosci

 11. MMM pisze:

  100zl, 500zl? Śmieszne kary. x 10 co najmniej powinno być!

 12. Alex pisze:

  Kara powinna być wyższa. 30-50 tys. zł lub 2-5 lat więzienia i śmiecie zniknie. Kara 500 zł może być za wyrzucony w lesie papierek po cukierku.

 13. Maja pisze:

  Proszę o zamontowanie fotopułapek na tyłach Parku Mazowsze. Od lat są tam notorycznie wyrzucane śmieci typu lodówka, wc, fotele samochodowe, gróz. Nikogo to nie obchodzi? Władze tak się szczycą tym miejscem.

 14. MM pisze:

  500? a co to za kara. Kara powinna sięgać 5 000 zł i uprzątnięcie nie tylko tego terenu ale i okolicznego. WSZĘDZIE ŚMIECI A ZJAWISKO CORAZ TO POWSZECHNIEJSZE.

  • Krzysiek pisze:

   Pomysł z fotopułapkami świetny, tyle że nic to nie zmieni, skoro kara to równowartość wynajmu kontenera.

 15. Matousz pisze:

  Piękne zdjęcie. Patridiota z kotwicą PW na samochodzie pamięta o 44 ale nie ma problemu z zaśmiecaniem swojej ojczyzny.

 16. Rozsądny pisze:

  Przeraziło mnie, że na bagażniku ma symbol Polski Walczącej, a tak się szmaci. To jedno z drugim kompletnie nie pasuje.

 17. zed pisze:

  dlaczego mnie naklejka PW nie dziwi na samochodzie? to jest typ „patrioty”, gęba pełna frazesów a w życiu codziennym zwykły szmaciarz

 18. Tom pisze:

  Pokazać gębę tego brudasa! Jeszcze nalepkę PW sobie przykleił, patriota…

 19. paca pisze:

  Bardzo dobry pomysł. Jeśli głupie prawo nie zezwala na publikowanie wizerunków gęby różnorakich padalców to niech będą chociaż te zamazane. Sąsiedzi i znajomi rozpoznają. Sam ubiór też może nieraz sporo powiedzieć o człowieku. To samo z samochodem. Brawo dla tego pana. Kotwica na samochodzie – prawdziwy patryjota. Dlaczego mnie to nie dziwi ?

  ”Tylko tu możesz być bogiem – na wszystkich podnosisz nogę
  Załatwiasz te sprawę jak pies…
  Kto z tego napięcia
  pie*dolnie ze szczęścia?
  Żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w c*uja….
  Topi się w wymiotach gorzkie słowo patriota”
  [Strachy na Lachy]

 20. Anonim pisze:

  O! Od razu widać – patriota!

 21. Rabull pisze:

  Sebix w akcji….

 22. Dr. Huckenbush pisze:

  Powstańcy Warszawscy spalili by się ze wstydu, jakby zobaczyli kto ich ukochanym znakiem oznacza swoje samochody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły