Śmieci opanowały plac zabaw, kiedy znikną?

Pruszków

Kilka miesięcy temu przy al. Armii Krajowej 24/26 w Pruszkowie pojawił się nowy plac zabaw. Dzieci mogą się tam bawić do woli, jednak ostatnio pojawił się problem. Na placu zabaw walają się śmieci.

Zniesmaczeni tym faktem są mieszkańcy. Ich zdaniem ktoś powinien odpowiadać za obsługę plac zabaw i regularnie porządkować teren. Tylko kto?  – Brak niestety osób odpowiedzialnych za ta inwestycję… Przynajmniej tak głosi karta informacyjna, więc nawet nie wiadomo do kogo zadzwonić – pisze czytelniczka Paulina.

Inwestycję realizowało miasto, więc teoretycznie na barkach magistratu spoczywa obowiązek dbania o porządek w tym miejscu. Jednak tylko teoretycznie. – Teren pomiędzy blokami Armii Krajowej 24 i 26 stanowi własność Gminy Miasto Pruszków w użytkowaniu TBS „Zieleń Miejska” w Pruszkowie. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem okolicznych mieszkańców dotyczącym ogólnodostępnych placów zabaw dla dzieci Prezydent Miasta Pruszkowa podjął decyzję o budowie takiego miejsca ze środków budżetu miasta. Po zakończeniu inwestycji teren placu zabaw przekazany został w zarząd TBS Zieleń Miejska Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie przy ul. Gordziałkowskiego 9 – informuje Aneta Kozłowska z Wydziału Ochrony Środowiska w Pruszkowie.

W związku z tym na barkach TBS spoczywa obowiązek porządkowania terenu, a także kontrola urządzeń pod względem bezpieczeństwa. Mieszkańcy swoje uwagi powinni kierować do zarządcy, który, jak twierdzi, zajmuje się terenem. – W ramach porządków sprzątamy teren placu zabaw. Powstałe zaniedbania to efekt zimy. Podejmujemy również działania na rzecz konserwacji urządzeń oraz sprawdzamy wszystkie elementy drewniane – wyjaśnia Zbigniew Pietrzkowski, prezes TBS „Zieleń Miejska”.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.