Słuch nieidealny [DODATEK ZDROWIE]

Dodatek

Zgodnie z wynikami Narodowego Spisu Powszechnego niedosłuch dotyczy w Polsce ponad 6 mln osób. Niemal połowa osób po 50. roku życia ma kłopoty ze zrozumieniem rozmowy w hałasie, a wśród osób starszych na niedosłuch cierpi aż 74 proc. badanych.

Niedosłuch nie jest już wyłącznie domeną seniorów, dotyka także młodzież i małe dzieci. Pierwszą przyczyną nabytego niedosłuchu jest starzenie się społeczeństwa, co jest procesem nieuniknionym. Drugim powodem jest wszechobecny hałas.

Ludzki układ słuchowy jest bardzo złożony, a gdy zaczyna szwankować, nie wystarczy założenie dowolnego aparatu słuchowego, włączenie go i ustawienie głośności. Aby jak najlepiej wykorzystać słuch, należy udać się do specjalisty. Zbada on słuch, wypyta o styl życia i wspólnie z pacjentem znajdzie najlepsze rozwiązanie. Badanie słuchu jest bezbolesne, bezinwazyjne i szybkie, a wiele gabinetów akustyki słuchu wykonuje je bezpłatne. Często skutecznym rozwiązaniem otwierającym drzwi do świata dźwięków, które wydawały się bezpowrotnie utracone, może okazać się aparat słuchowy.

W Polsce aparaty słuchowe, bez względu na wiek są refundowane. Współczesne aparaty słuchowe są prawie niewidoczne lub zminiaturyzowane do eleganckich i estetycznych kształtów, a ich obsługa jest bardzo prosta. Aparaty słuchowe dopasowane do możliwości słuchowych i potrzeb pacjenta pomagają słyszeć optymalnie w każdych warunkach akustycznych. Ich noszenie powoduje mniejszy wysiłek słuchowy, łatwiejsze zapamiętywanie oraz lepsze rozumienie mowy nawet w głośnym otoczeniu. Pozwalają również zlokalizować źródło dźwięku, znacznie podnosząc bezpieczeństwo użytkowników. Noszenie ich zapobiega dalszej degradacji słuchu i zwiększa komfort słyszenia osób niedosłyszących. Zaczynają czuć się bezpieczniej, wraca ich pewność siebie i radość życia. Na naszym słuchu polegamy w wielu istotnych sytuacjach życiowych, dlatego nie zapominajmy go cenić i dbać o niego.

Dodatek jest dostępny tutaj.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych partnerów:

MTZ Clinical Research

Słuchmed

I.V. Clinic Point

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.