Słowik siedząc w więzieniu rozwijał interes

Region

O zatrzymaniu trzech prawniczek oraz strażników więziennych, którzy wspólnie ze Słowikiem rozwinęli „interes” jako pierwszy poinformował TVN24.

Andrzej Z. ps. Słowik stał się jednym z bohaterów jednej z największych afer w służbie więziennictwa. Z ustaleń śledczych z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Areszcie Śledczym Warszawa-Białołęka działała zorganizowana grupa przestępcza. Mieli nią kierować: Andrzej Z., ps. Słowik, nieżyjący już Zbigniew C., ps. Daks czy osławieni gangsterzy mokotowscy Sebastian L., ps. Lepa i Artur N., ps. Artur.

Areszt został opleciony siatką przestępczą. Oddziałowi oraz funkcjonariusze, którzy odpowiadali za nadzór widzeń oraz ci doprowadzający aresztowanych otrzymywali od przestępców pensje. Mowa tu o kwocie 1000 zł. W zamian „przymykali oko” na handel narkotykami w tym marihuaną i mefedronem. Dodatkowo więźniowie mogli korzystać z telefonów komórkowych, a także otrzymywać sterydy, perfumy czy alkohol. W sprawę zamieszane były trzy młode adwokatki Olga J., Monika Ch. i Anna C., które były inkasentami gangu i kurierkami. To one miały skorumpować strażników i wnosić do aresztu „towary”. Interes kwitł ponoć od czerwca 2017 r.

Jak zatem prokuratura wpadła na trop przestępczej siatki? Wszystko dzięki zeznaniom skruszonego gangstera, który poszedł na współpracę. W zamian może liczyć na nadzwyczajne złagodzenie kary. Jego zeznania potwierdzono zeznaniami innych osadzonych oraz historią rachunków bankowych.

Zatrzymane adwokatki i funkcjonariusze Służby Więziennej decyzją Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi – Północ trafiły na trzy miesiące do aresztu. Na tym etapie śledztwa prokuratura odmawia komentarza.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Słowik siedząc w więzieniu rozwijał interes”

 1. wilku starszy pisze:

  nie zajmujcie się pierdoletami , wyszedł i co??? będą mniejsze podatki? na legalu rozwinie biznes ?czemu nie bo ma kasę ….
  mnie powaliło to : https://wolna-polska.pl/wiadomosci/czeski-minister-zdrowia-wzywa-media-aby-przestaly-straszyc-osoby-koronawirusem-to-zwykla-choroba-zakazna-2020-09

 2. Jan pisze:

  I kto tu bardziej zawinił skazany,który jest człowiekiem przedsiębiorczym,czy ci,od których wymaga się przede wszystkim uczciwości.Nie dość,że otrzymują wynagrodzenie z budżetu wraz ze wszystkimi bonusami to jeszcze mataczą.

 3. wilku starszy pisze:

  no to prawniczki ktoś rozprawiczy…. ciekawe gdzie przenosiły zakazane materiały i czemu wykrywacze ich nie wykryły ? strażnik patrzył w oczy czy w ? … mój ukochany wnuczek nie wierzy ju w bajki a tu ? marne 1000 zł to jaja czy dowcip? mam wierzyć że służby nie wiedziały co się dzieje pod celą więźnia nr ? 3.. zniosę wszystko , każdego gniota , poza obrazą mojej inteligencji ..

 4. ord pisze:

  Artur N. ps Artur 🙂

 5. Yok pisze:

  To jest Słowik? To popierdółka jakaś.

 6. raudik pisze:

  Ciekawe. Za tysiąc złotówek strażnik więzienny czy też adwokat spluneli by z pogardą na legalną pracę. Tymczasem za tego tysiączka potrafili się zaprzedać i okryć pogardą.
  Teraz już nie będziecie potrzebni swoim mocodawcą i tym w państwie i w więzieniu.
  Zobaczycie jak wygląda bycie nikim.

 7. Ja pisze:

  I tak wszystkie zeznania pójdą na śp. Daksa że On kierował grupa
  I tyle w temacie

 8. paca pisze:

  Wszyscy byli odwróceni. Robią co chcą jakby wszyscy byli jedną rodziną. Dopiero jakiś donos jest szansą na odrobinę porządku. Nikt niczego nie widzi i nie słyszy. Kamieni kupa i państwo teoretyczne było, jest i długo będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły