„Słoneczny” i „Słoneczny – BIS” znów na torach

Region

Po raz 16. pociąg „Słoneczny” wyruszy nad polskie morze. Wraz z nim pojedzie „Słoneczny – BIS”. Przedsprzedaż biletów już za chwilę!

„Słoneczne” pociągi to sezonowe połączenia uruchamiane przez Koleje Mazowieckie. W tym roku „Słonecznym” pojedziemy do Ustki, a „Słoneczny – BIS” do Gdyni. Ten drugi będzie kursował w weekendy i dni świąteczne.

Co sprawia, że od tylu lat pociągi te cieszą się niesłabnącą popularnością? Ich atuty to krótki czas przejazdu, atrakcyjna cena i komfort przejazdu. Pociągi wiozące pasażerów nad morze będą składały się z nowoczesnych, piętrowych wagonów. „Piętrusy” są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Są w nich również udogodnienia dla rodzin podróżujących z małymi dziećmi – na wyposażeniu znajdują się przewijaki. Rowery oraz czworonogi pojadą pociągiem za darmo.

Jak informuje Dariusz Grajda, Członek Zarządu Kolei Mazowieckich – uż od najbliższej soboty będzie można kupić bilety na wakacyjne pociągi Kolei Mazowieckich. Bilet normalny z Warszawy do Ustki kosztuje 75 zł, do Trójmiasta natomiast 60 zł. Mamy też specjalną ofertę dla osób, które chcą odbyć podróż ze Słupska do Ustki. Bilet normalny na tę trasę kosztuje zaledwie 6,48 zł. Wiemy również, że nasza oferta wakacyjna cieszy się szczególnym zainteresowaniem osób młodych, zwłaszcza studentów, którzy w tym roku pojadą z Warszawy do Trójmiasta za niecałe 30 zł, do Ustki natomiast za ok. 37 zł. Ponadto, dużym plusem naszej wakacyjnej oferty jest także czas przejazdu. Podróż z Warszawy do Trójmiasta to niecałe 3 godziny, natomiast do Ustki to niemal 5,5 godziny.

Pociąg „Słoneczny” zatrzyma się aż w sześciu miejscowościach na Mazowszu: Warszawa, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Ciechanów i Mława. Dodatkowo na dwóch w województwie Warmińsko-Mazurskim: Działdowo i Iława oraz dziesięciu na Pomorzu: Prabuty, Malbork, Tczew, Gdańsk, Sopot, Gdynia, Wejherowo, Lębork, Słupsk, Ustka. „Słoneczny – BIS” będzie kursować na trasie Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna – Warszawa Centralna.

Gdzie można kupić bilety na te połączenia? Będą dostępne w przedsprzedaży, od 18 czerwca, na stronie internetowej, w aplikacjach mobilnych, kasach biletowych i biletomatach.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.