Skrzyżowanie w Pruszkowie zyska sygnalizację

Pruszków

O powstaniu sygnalizatorów na skrzyżowaniu ul. Powstańców i Obrońców Pokoju w Pruszkowie informowaliśmy już dawno temu. Starostwo powiatowe właśnie ogłosiło przetarg w tej sprawie.

Mieszkańcy Pruszkowa z niecierpliwością oczekują „świateł” na wspomnianym skrzyżowaniu. Jest to jeden z niebezpiecznych punktów drogowych w mieście, na który skarżą się kierowcy. Temat ten poruszaliśmy dwukrotnie w ubiegłym roku. Po zebraniu wszystkich potrzebnych dokumentów, pruszkowskie starostwo ogłosiło przetarg na budowę sygnalizatorów.

Zadanie obejmuje budowę sygnalizacji świetlnej akomodacyjnej, czyli takiej, która dostosowuje długość światła zielonego do ilości pojazdów wykrytych przez detektory. Będzie ona funkcjonowała w systemie dziennym i nocnym. Pierwszy z nich jest standardowym trybem działania: sygnalizator wyświetla jeden z trzech kolorów. Natomiast w drugim, „światła” migają tylko barwą żółtą.

Termin wykonania zamówienia to 90 dni od daty podpisania umowy.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.