Skrzydło „dwójki” i świetlica w Kłudzienku otwarte

Grodzisk Maz.

Dwie ważne uroczystości odbyły się w sobotę w grodziskiej gminie. Chodzi o otwarcie nowo wybudowanego skrzydła szkoły podstawowej nr 2 i świetlicę w Kłudzienku.

Uczniom szkoły podstawowej nr 2 w Grodzisku nowe skrzydło umożliwi naukę w komfortowych warunkach. W pięciokondygnacyjnym budynku znalazło się dziewięć nowych sal lekcyjnych i dwie świetlice. Powierzchnia użytkowa to ponad 1,6 tys metrów kw. Przedsięwzięcie kosztowało ponad 6,6 mln zł. – Ten obiekt jest elementem wielkiej przebudowy szkoły nr 2. W przyszłym roku dokończymy dzieła. O jednym chcę zapewnić, nie robimy tego aby zwiększać liczbę uczniów, robimy to po to, aby zmniejszyć zmianowość, poprawić warunki pracy, żeby poziom nauki był jak najwyższy. Nie ma tu sali, w której nie byłoby interaktywnej tablicy, sale są bardzo dobrze wyposażone – mówił w czasie uroczystości Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

W otwarciu skrzydła udział wzięli przedstawiciele rady miasta, urzędu gminy, licznie przybyli uczniowie i ich rodzice.

Dwie godziny później nożyczki do przecinania wstęgi znów poszły w ruch. Tym razem w Kłudzienku, gdzie otwarto nową, przestronną świetlicę wiejską. Będzie to miejsce spotkań i integracji mieszkańców i taka też, sąsiedzka atmosfera towarzyszyła inauguracji tego obiektu.

Zwieńczenie tego intensywnego dla gminy weekendu odbędzie się w niedzielę w Izdebnie Kościelnym. Tam o godz. 13.00 oficjalnie oddana zostania nowa sala gimnastyczna dla uczniów szkoły podstawowej.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Skrzydło „dwójki” i świetlica w Kłudzienku otwarte”

  1. Fukpoland pisze:

    Starzyński nadal w Grodzisku? Bo coś awarii nie widać, a da się? Nie!? To zależy wszystko od opłaty? Co łaska też ma swoje minimum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły