Skonfiskowany towar trafi do potrzebujących

Inf. Prasowa / Region

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie przekazała odzież i obuwie trzem organizacjom pożytku publicznego z Mazowsza i Podlasia. Spirytus pochodzący z ujawnień otrzymało Centrum Zdrowia Dziecka.

Do podopiecznych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Laskach, zaczerlańskiego Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień MONAR i Jadłodajni św. Ryszarda Pampuri w Warszawie trafiło 70 par butów dziecięcych, 1176 par skarpet, 81 kurtek damskich, męskich i kamizelek oraz kilkanaście sztuk bielizny.

Przekazana odzież i obuwie pochodzi z ujawnionych przez mazowieckich funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej przestępstw. Sądy orzekły wobec nich przepadek na rzecz Skarbu Państwa. Właściciele znaków towarowych, którymi opatrzona była odzież i obuwie, wyrazili zgodę na przekazanie produktów na cele charytatywne.

Krajowa Administracja Skarbowa przekazuje nieodpłatnie uprawnionym instytucjom również inne towary pochodzące z ujawnień m.in. spirytus. Alkohol jest niezbędny do produkcji środków dezynfekujących. Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie otrzymało od publicznych funkcjonariuszy 824 litrów spirytusu. Dzięki tej pomocy szpital pediatryczny liczący 75 tys. m2 powierzchni użytkowej, będzie mógł skuteczniej walczyć z COVID-19. Skonfiskowany spirytus pochodzi m.in. ze zlikwidowanych przez funkcjonariuszy mazowieckich nielegalnych wytworni alkoholu.

KAS bezpłatnie przekazuje towary jednostkom organizacyjnym pomocy społecznej, organizacjom charytatywnym i placówkom oświatowym. Podarowane produkty muszą wyć wykorzystane przy realizacji zadań statutowych zainteresowanych podmiotów.

W przypadku, gdy skonfiskowany przez KAS towar nie nadaje się do nieodpłatnego przekazania, jest on komisyjnie niszczony.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Skonfiskowany towar trafi do potrzebujących”

 1. 0921 pisze:

  A ponad tonę krajanki tytoniowej, która KAS skonfiskował komendantowi Nadarzyna, patrz artykuł z 17 września 2018, to gdzie przekazano. Komendant na emeryturze i teraz w szkole dzieci uczy w sąsiedniej gminie, gdzie wojtem jest też ekspolicjant.

 2. bobik pisze:

  Propaganda.

 3. Jak pisze:

  824 litry spirytusu. Ale będzie balanga…

 4. zgred pisze:

  Śpirytusem zajmie się siostra Basen..
  Zajęta odzież to zapewne podróbki markowych firm. Ciekawe czy nie będzie im przeszkadzało że niewidome dzieci paradują w bluzach Adidas , CC. DG itd. A dzieci nieświadome jakie rarytasy na sobie noszą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły