SKM zwiększa tabor

Region

Szybka Kolej Miejska ogłosiła przetarg na sześć nowych składów. Pojazdy będą lesingowane, podobnie jak cztery kursujące na trasach pociągi z Newagu.

Składy będą miały długość, co najmniej 85 m. Dodatkowo pociągi będą niskopodłogowe, przystosowane do peronów o wysokości 760 mm. Jest szansa, że nowy tabor pojawi się na torach w grudniu przyszłego roku.

Pojawienie się nowych składów będzie połączone z dużymi roszadami w SKM. Spółka chce, aby nowy tabor został skierowany na linię S9, która obsługiwać będzie trasę z Dworca Gdańskiego do Legionowa. Składy najprawdopodobniej pojawia się również na linii S2 warszawa Zachodnia – Sulejówek. Dodatkowo spółka chce uruchomić kolejną linię na Lotnisko Chopina.

SKM zdecydowało się na ogłoszenie przetargu ze względu na zbyt małą ilość taboru. Pasażerowie narzekają na panujący w pociągach ścisk i tłok oraz na zły stan składów wydzierżawionych od innych spółek kolejowych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.