Silny wiatr daje się we znaki

Region

W nocy z niedzieli na poniedziałek nastąpiła gwałtowna zmiana pogody i wygląda na to, że silny wiatr będzie towarzyszył nam przynajmniej do końca dnia. Dla powiatów pruszkowskiego i grodziskiego wydano ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia.

Po słonecznej weekendowej aurze nie ma już śladu. Za to bardzo mocno wieje. W wielu miejscach regionu wiatr spowodował utrudnienia – połamane gałęzie wylądowały na drogach, na przewodach elektrycznych, w kilku miejscach w samym Pruszkowie nie działa np. sygnalizacja świetlna. Pracowitą noc mają za sobą strażacy. Na szczęście obyło się bez bardzo niebezpiecznych sytuacji.

Niestety do poniedziałkowego wieczora wiatr nie ustąpi, popołudniu prognozuje się jednak że straci nieco na sile. – Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 95 km/h z południa i południowego zachodu. Najsilniejsze porywy wiatru prognozowane są między godziną 2.00 a 12.00. Do tej pory najsilniejsze porywy wiatru osiągały miejscami 60 km/h. Po przejściowym osłabnięciu porywy mogą przybrać na sile i osiągać prędkość do 95 km/h – czytamy w ostrzeżeniu IMGW-PIB dla powiatów pruszkowskiego i grodziskiego.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.