Sezon motocyklowy rozpoczęty od wypadku

Brwinów

Słoneczna i ciepła aura zachęca do wciągnięcia z garażu jednośladów. I nie chodzi tu tylko o rowery, a o motory i motorowery. O tym, że na drodze trzeba być czujnym przekonali się dziś kierowcy w Brwinowie.

Około południa w rejonie brwinowskiego cmentarza doszło do wypadku. – Zgłoszenie otrzymaliśmy koło godz. 12.30. Zderzyły się motorower i opel. Kierujący motorowerem z lekkimi urazami trafił do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi – informuje nas st. asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Jak doszło do zdarzenia? – Motorowerzysta skręcał w kierunku cmentarza, a kierowca opla chciał go wyprzedzić. Postępowanie wyjaśni kto zawinił w tym przypadku – mówi st. asp. Kańka.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę na drodze i ostrożność. Zarówno tych w samochodach, jak i na motorach. Motocykliści muszą pamiętać, by wyraźnie sygnalizować manewry i nie przeciskać się między samochodami, jeśli kierowcy nie robią miejsca na przejazd. Bardzo ważny jest odpowiedni strój: kask, ochraniacze, specjalne buty i rękawice uchronią przed urazami.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.