Setne urodziny Podkowianki

Region

13 listopada 2010roku swoje setne urodziny obchodzi pani Stanisława Ślebzak, mieszkanka Podkowy Leśnej.

Jubilatka urodziła się w Jakubikach koło Siedlec. Do 50 roku życia mieszkała w rodzinnej miejscowości, w 1960 r. wraz z mężem Hipolitem przeprowadziła się do Podkowy Leśnej, gdzie zamieszkała z synem i jego rodziną. Poza pracą zawodową pomagała w wychowaniu wnuków i prawnuków. Ma dwoje wnuków, troje prawnuków i jedną praprawnuczkę. Bardzo lubiła pracę w ogrodzie, na świeżym powietrzu, miała mnóstwo kwiatów i warzyw z domowej uprawy

Nazywana przez sąsiadów i znajomych panią Stasią, jubilatka jest osobą zdrową, nie cierpi na żadną dolegliwość, nie bierze żadnych lekarstw. Gdy ktoś ją pyta jak to możliwe i jaka jest recepta na doczekanie takiego wieku i w dodatku w takiej formie uśmiecha się i mówi, że już taka się urodziła. Poza tym, dodaje, że zawsze robiła to co lubiła, jadła mało, ale zdrowo i dużo się ruszała. Nigdy nie była osobą nerwową, jest życzliwa, ma łagodne usposobienie. Zawsze otoczona rodziną i najbliższymi, nigdy nie była sama. Bardzo lubiana przez sąsiadów i znajomych.

Babcia nie miała „burzliwego” życia,   raczej spokojne i  zwyczajne, mówi wnuczka jubilatki Katarzyna. Po chwili dodaje: „A może właśnie to jest ta recepta na długowieczność…..?”.

W niedzielę o godz. 13.00 w Kościele św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej odbędzie się msza św. w intencji Jubilatki.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.