Serce do zbierania nakrętek

Region

Ideą pojemników serduszek jest pomaganie dzięki właściwej segregacji. Gmina Brwinów zakupiła trzy urządzenia do zbiórki plastikowych nakrętek. Automat serduszkowy ustawiła również gmina Michałowice.

Od wielu lat przeprowadzane są zbiórki nakrętek w regionie. Stanowią one idealny sposób na pozbycie się odpadów, które są w każdym gospodarstwie domowym. Do automatów można wrzucać nakrętki od napojów, olejów, kaw rozpuszczalnych, szamponów, płynów do płukania a nawet past do zębów.

Pojemnik w kształcie serca ustawiono przy wejściu do Szkoły Podstawowej nr 2 w Brwinowie. Kolejne serce zamontowano przed budynkiem nowego przedszkola w Żółwinie, przy ulicy Nadarzyńskiej 42. Automat serduszkowy trafił również do szkoły w Otrębusach. Zostanie on ustawiony przed wejściem do budynku.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Brwinowie również jest zainteresowana montażem automatu serduszkowego.

Gmina Michałowice przyłączyła się również do zbiórki charytatywnej. Automat ustawiono przed przychodnią w Granicy, przy ulicy Głównej 104.

Zebrane nakrętki sprzedawane są na skupach. Cena za tonę nakrętek plastikowych wynosi kilkaset złotych. Zebrany dochód ze sprzedaży nakrętek przeznaczany jest na różnego rodzaju akcje charytatywne.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Serce do zbierania nakrętek”

  1. zosia samosia pisze:

    powinni zrobić pojemniki na zuzyte podpaski , przekazać na sobie znany cel zamiast zawracać 4litery . do dzieła moje tzw. panie świat należy do was :-DD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły