Seniorzy muszą opuścić lokal. Czy otrzymają inny?

Pruszków

Pruszkowscy seniorzy zrzeszeni w grupie „Wspólnota” spotykają się w jednym z lokali budynku przy al. Armii Krajowej 46. Jednak będą musieli go opuścić, ponieważ cały obiekt zostanie wyburzony, a na jego miejscu powstanie nowy.

Do naszej redakcji zwrócili się seniorzy z Pruszkowa, którzy należą do grupy „Wspólnota”. Wyjaśnili nam, że po nowym roku będą musieli opuścić swoje dotychczasowe miejsce spotkań, czyli wspomnianą salę znajdującą się w piwnicy budynku przy al. Armii Krajowej. Pojawiły się obawy o przyszłość…

– W naszym klubie spotykamy się co sobota i przychodzi przynajmniej 30 osób. Jednak teraz martwimy się, że nie będziemy mieli gdzie się podziać, bo budynek zostanie wyburzony, a na jego miejscu TBS wybuduje blok mieszkalny – przedstawił nam Stanisław Fellmann. – Jak wszyscy w tym budynku i my otrzymaliśmy wypowiedzenie. Co będzie dalej? – dopytuje.

– Boimy się, że zostaniemy na lodzie. Wysyłaliśmy pisma do urzędu miasta, ale jeszcze nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Będziemy mieli spotkanie 16 grudnia, na które zaprosiliśmy władzę. Mamy nadzieję na dobre informacje – z kolei mówiła nam Teresa Bogucka, przewodnicząca „Wspólnoty”.

Postanowiliśmy zwrócić się do pruszkowskiego magistratu. Przedstawiliśmy całą sytuację. Ale jak zapewniono nas, seniorzy na pewno otrzymają inny lokal. – Szukamy dla tych państwa lokalu zastępczego, zrobimy wszystko żeby seniorzy mieli porównywalne warunki jak dotychczas. Na pewno nie zostawimy ich na lodzie. Nawet mamy pewne propozycję, ale nie chciałbym wcześniej ich zdradzać dopóki nie uda się wszystkiego załatwić do końca – powiedział nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.