Seniorze nie czuj się samotny. Zaprzyjaźnij się z wolontariuszem

Pruszków

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich zaprasza seniorów z Pruszkowa i okolic do spotkań z wolontariuszami.

Wielu ludzi po 60. roku życia nie ma już rodziny i przyjaciół. Czasem zdarza się, że najbliżsi krewni mieszkają daleko bądź ze względu na natłok codziennych obowiązków nie mogą regularnie kontaktować się z nestorami rodu.

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich od 2003 roku realizuje Program TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ, który ma na celu walkę z samotnością wśród seniorów. Skierowany jest do osób samotnych bądź nie mających bliskich relacji z rodziną. Program TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ ma na celu wypełnienie samotności osób starszych obecnością drugiego człowieka.

Organizatorzy dopasowują wolontariuszy i seniorów tak aby mogli nawiązać ze sobą bratnią więź. Program polega na budowaniu długotrwałych, opartych na przyjaźni i zaufaniu, relacji wolontariusza z seniorem. Wolontariat ten to regularne spotkania, telefonowanie, wspieranie w trudnych chwilach, dawanie drugiej osobie poczucia, że ktoś o niej pamięta, wspólne spędzanie czasu, rozmowy i spacery.

Wolontariusze nie świadczą jednak czynności pielęgnacyjnych i usługowych. Wolontariusze Stowarzyszenia mali bracia Ubogich czekają na kontakt z seniorami.

Seniorzy mogą zgłosić się telefonicznie pod numerem:
506-914-837

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Seniorze nie czuj się samotny. Zaprzyjaźnij się z wolontariuszem”

  1. zgred pisze:

    Jeśli senior posiada coś wartościowego np mieszkanie to najbliżsi krewni w natłoku codziennych obowiązków powinni znaleźć jakieś wyrwy bo mogą się obudzić z ręką w nocniku. Mieszkanie może przejść w posiadanie funduszu hipotecznego, Roma, wolontariusza, pielęgniarki ……

  2. emeryt 71 pisze:

    Nie uszczęśliwiać ludzi na siłę. Ja na przykład nie potrzebuję żadnych kontaktów z jakimiś „wolontariuszami”. Do niczego mi nie są potrzebni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły