Schronisko otwiera bramy, Ty otwórz serce!

Milanówek

Milanowskie schronisko dla zwierząt organizuje „III Dzień Otwarty”. Wydarzenie odbędzie się 6 października. Tego dnia przygotowano wiele atrakcji, podczas których będzie można pomóc naszym czworonożnym przyjaciołom, a także zgłębić wiedzę na temat adopcji czy wolontariatu w schronisku.

Przed nami kolejna edycja dnia otwartego w milanowskim schronisku, które znajduje się przy ul. Brwinowskiej 48. Warto natomiast zaznaczyć, że impreza odbędzie się na wybiegu (wejście od strony ul. Wiatracznej) w godzinach 10-15. Tam na uczestników będzie czekała moc atrakcji. Co dokładnie? Między innymi: loteria fantowa, wata cukrowa, malowanie buziek, stoiska gastronomiczne oraz loterie fantowe. Dodatkowo na jednym ze stoisk będzie można za symboliczną cegiełkę wygrawerować adresatkę dla swojego pupila.

Podczas wydarzenia będzie można zdobyć cenną wiedzę, bowiem odbędą się spotkania ze specjalistami. O godz. 12.00 pojawi się Hubert Olędzki, lekarz weterynarii. Pół godziny później będzie można porozmawiać z zoopsychologiem, instruktorem szkolenia psów oraz O-Rally Magdaleną Gutowską. A wcześniej, bo o 11.00 spotkanie ze strażą miejską. Dowiecie się czym jest wolontariat w schronisku, jak bezpiecznie witać się z psem, co zrobić gdy zaginie zwierzę, a także co zrobić gdy znajdziesz zagubionego zwierzaka. Pojawią się też informacje na temat adopcji.

Podopieczni schroniska bardzo się ucieszą jeśli obdarujecie ich prezentami. Pieski czekają na smakowite żwacze wołowe, dobrej jakości karmę (suchą i mokrą), przydatne będą również preparaty na pchły i kleszcze, a także duże garnki na wodę (mogą być używane, aby w dobrym stanie).

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.