Samochód uderzył w słup

Pruszków

W niedzielę (23 lipca) na ul. Poznańskiej w Pruszkowie kierowca opla wjechał w słup. Pierwszej pomocy udzielili mu świadkowie zdarzenia.

Kierujący oplem wypadł z drogi. – Po 17.00 na ul. Poznańskiej doszło do zdarzenia drogowego. Kierowca opla wypadł z drogi i uderzył w słup. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba – podaje podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Na miejscu kierowca opla natychmiast otrzymał pomoc. – Miałem kurs w pracy z pierwszej pomocy. Na miejscu zupełnym przypadkiem znalazł się też ratownik, udostępniłem apteczkę z samochodu. Nie pierwszy raz byłem na miejscu wypadku – tłumaczy nam pan Paweł, który brał udział w akcji ratunkowej.

W przypadku zdarzeń drogowych każda minuta jest na wagę życia. Dlatego tak ważna jest pierwsza pomoc. – To normalna sprawa by zatrzymać się i pomóc, a nie gapić się. Na miejsce po chwili przyjechali strażacy, potem policja, na końcu karetka. Nic nas nie kosztuje zapytanie czy w czymś pomóc. Czasem wystarczy zadzwonić po pogotowie lub upewnić się, że nikomu nic już nie zagraża – przedstawia pan Paweł.

Policja podkreśla, że ważne jest zachowanie odpowiedniej kolejność. – Najpierw dzwonimy po służby. Następnie, jeśli potrafimy, udzielamy pierwszej pomocy. Każda minuta jest ważna – mówi rzecznik pruszkowskiej policji.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.