Sala gimnastyczna na finiszu

Grodzisk Maz.

Trwają prace związane z budową Sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Izdebnie Kościelnym. To pierwszy etap modernizacji tej grodziskiej placówki.

Szkoła podstawowa w Izdebnie Kościelnym ma już swoje lata. Pierwsza parterowa część powstała pod koniec XIX w., a druga piętrowa została wybudowana w latach 1933-1934. Prace wykończeniowe trwały do 1940 r. Zarówno władze Grodziska, jak i dyrekcja szkoły robią wszystko by uczniowie nie odczuwali niedogodności związanych z nauką w starym budynku. Właśnie dlatego zapadła decyzja o budowie Sali gimnastycznej przy szkole. – Warunki w tym bardzo starym obiekcie są poniżej dzisiejszych standardów i dotyczy to zarówno sanitariatów, szatni, jak i dostępności do sal dydaktycznych oraz parametrów tych sal. Przede wszystkim ta szkoła nigdy nie posiadała infrastruktury sportowej. Wobec tego razem ze społecznością lokalną wypracowaliśmy projekt, który zakłada dwuetapową rozbudowę szkoły: w pierwszym etapie budowę sali gimnastycznej, a w drugim dobudowę łącznika wraz z przebudową istniejącego budynku – zaznacza Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Budynek sali gimnastycznej jest już praktycznie gotowy. Trwają prace wykończeniowe. Jak zaznaczają grodziscy urzędnicy wykonawca ma czas do marca na zakończenie inwestycji, ale wiele wskazuje na to, że uczniowie z nowej sali gimnastycznej będą mogli korzystać już wcześniej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.