Są pieniądze dla WKD

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa otrzyma dofinansowanie na zakup nowych pociągów. Zarząd województwa mazowieckiego wpisał ten projekt na listę kluczowych inwestycji. Wysokość dotacji wyniesie prawie 110 mln zł.

Pierwsze pociągi wyprodukowane przez bydgoską PESĘ trafią do WKD już pod koniec 2011 roku. Pozostałe egzemplarze zostaną dostarczone do końca III kwartału 2012 roku. W sumie do WKD trafi 14 klimatyzowanych pociągów, przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, rodziców z małymi dziećmi i pasażerów z rowerami. Wagony będą wyposażone w monitoring, automaty biletowe i nowe kasowniki elektroniczne.

Nowe składy będą przystosowane do zasilania napięciem o wartości docelowej 3000V. W okresie przejściowym – do momentu dostarczenia wszystkich egzemplarzy – pociągi będą miały zapewnioną możliwość zasilania napięciem o aktualnej wartości 600V.

Całkowita wartość projektu to ponad 284,2 mln zł. Zakup będzie finansowany m.in. ze środków Unii Europejskiej – 109,6 mln złotych, dotacji rządowej – 14,6 mln zł, funduszu kolejowego – 12,5 mln oraz zewnętrznych źródeł.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.