Są zatrzymania w związku ze strzelaniną w Piastowie

Piastów

Trzech mężczyzn wpadło w ręce stołecznych policjantów zajmujących się walką z terrorem kryminalnym i zabójstwami. Wszyscy mają związek ze strzelaniną do której doszło w Piastowie w Połowie września.

Przypomnijmy. W nocy z 12 na 13 września na terenie Piastowa doszło do strzelaniny. Wtedy ani policjanci, ani prokuratura nie chciały udzielać informacji na temat sprawy. — Z uwagi na dobro postępowania, na tym etapie nie przekazujemy żadnych informacji w tym zakresie – powiedział nam we wrześniu Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Dziś policjanci zdradzają szczegóły wrześniowego zajścia. – W nocy z 12 na 13 września na terenie Piastowa miało miejsce zdarzenie, które zaniepokoiło całą lokalną społeczność. Na jednej z posesji doszło do strzelaniny, w której ucierpiał mężczyzna. Jak ustalili policjanci, którzy natychmiast pojawili się na miejscu, do domu wdarł się były partner zamieszkującej tam kobiety. Mężczyzna miał wybić szybę młotkiem, a następnie oddać kilka strzałów w kierunku osób znajdujących się w pomieszczeniu. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że jeden z domowników również wyciągnął broń i zaczął strzelać w kierunku napastników. Okazało się, że na posesji przebywał jeszcze jeden mężczyzna. To właśnie on został postrzelony – informuje podinsp. Magdalena Bieniak z KSP.

Na miejscu zdarzenia policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady, przesłuchali pokrzywdzoną oraz świadków zdarzenia. Ponieważ w szpitalu przebywał jeden z uczestników zdarzenia, rozpoczęli intensywne poszukiwania drugiego z mężczyzn.

– W rękach policjantów znajdował się już 30-latek, w kierunku którego padły strzały, ale jak potem ustalono, to właśnie on otworzył ogień do napastników, raniąc jednego z nich. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowie za usiłowanie zabójstwa oraz posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni palnej – dodaje Bieniak.

Poszkodowany w zdarzeniu 28-latek, który trafił do szpitala, również usłyszał zarzuty. Policjanci ustalili, że mężczyzna miał wejść na teren posesji i asekurować kolegę, który strzelał do kobiety i jej partnera. Co więcej 28-latek dzień wcześniej miał wspólnie ze swoim znajomym grozić 30-latce. Mężczyzna odpowie zarówno za pomocnictwo w usiłowaniu zabójstwa, jak i kierowanie gróźb karalnych.

– Dla policjantów zajmujących się sprawą priorytetem było zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o próbę zabójstwa kobiety i jej partnera. Od dnia zdarzenia 29-latek ukrywał się przed organami ścigania. Praca operacyjna przyniosła efekty i funkcjonariusze ustalili, że może on przebywać w hostelu na terenie warszawskiego Ursusa, gdzie trafił w ich ręce. Wraz z nim została zatrzymana jego 25-letnia partnerka. Z informacji policjantów wynika, że kobieta miała zapewnić mężczyźnie schronienie i pomagać mu, aby ten uniknął odpowiedzialności karnej – informuje polcija.

Za utrudnianie postępowania przygotowawczego 25-latka usłyszała już zarzuty i został objęta policyjnym dozorem. Ma również orzeczony zakaz kontaktowania się z partnerem. 29-latek odpowie natomiast za usiłowanie zabójstwa oraz kierowanie gróźb karalnych.

Wszyscy mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Niewykluczone, że motywem ich działania mogły być porachunki. Za przestępstwo, za które usłyszeli zarzuty może im grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Są zatrzymania w związku ze strzelaniną w Piastowie”

 1. Edek z Tworek pisze:

  Czy to był policjant skoro miał broń pewnie legalną bo jak nie to do odstrzału ………………..

 2. Owoc pisze:

  Ten kraj to chlew. Pomijając kim był, został napadniety. Strzelno do niego. Bronił się ewidentnie przed utratą zdrowia i życia. Ma zarzut usiłowania zabójstwa. Mógł da się zabić. Co prawda by już nie żył, ale przynajmniej nie złamał by prawa.

 3. Niezależny pisze:

  Za obronę w mieszkaniu swoją i kobiety powinien zostać łagodnie potraktowany przez wymiar sprawiedliwości. Pierwszy strzelił ale w obronie własnej do napastników którzy wdarli się do jego domu i posiadali broń. Napastnikom najwyższe wyroki by wyeliminować zwyroli z życia publicznego.

 4. Rado pisze:

  Dozywocie ! Tak ma byc

 5. mieszkaniec pisze:

  brawo dla terroru

 6. Krekers pisze:

  Za Malarza to był porządek!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły