Są wykonawcy Działkowej i Przejazdowej

Pruszków

Pruszkowski magistrat rozstrzygnął przetargi na przebudowę dwóch ważnych ulic: Działkowej i Przejazdowej. Pierwszą z nich przebuduje firma P. P. U. H. Efekt za niemal 1 mln zł, zaś drugą przedsiębiorstwo Strabag inkasując blisko 3,8 mln zł.

Obydwie drogi to jedne z ważniejszych szlaków komunikacyjnych w mieście. Ich nawierzchnie swoje lata świetności mają już dawno za sobą, położony na nich asfalt jest nierówny i pełen ubytków. Działkowa łączy ze sobą drogę wojewódzką nr 719 z ul. Solidarności. To w jej ciągu ma powstać tunel pod torowiskiem PKP, o czym mówi się od dobrych kilku lat. Z kolei Przejazdowa razem z ulicami Przyszłości, P. P. Legii Akademickiej i Żbikowską tworzą „małą obwodnicę” Pruszkowa.

Przygotowania do inwestycji idą pełną parą. – Zarówno na jedną jak i na druga ulicę wybraliśmy już wykonawców. Dziś jeden z nich został wprowadzony na ul. Przejazdową, drugi pojawi się na ul. Działkowej w przyszłym tygodniu. Teraz wykonawcy będą musieli zaproponować sposób objazdu, opracować projekt czasowej organizacji ruchu, także czekamy na propozycje – informuje Elżbieta Korach, naczelnik wydziału Inwestycji

Przeprowadzenie przebudowy tych dróg będzie wiązało się z utrudnieniami. A jak duże one będą, tego dowiemy się gdy zostaną zatwierdzone czasowe organizacje ruchu. Kiedy to nastąpi? – Jeśli chodzi o Przejazdową sprawa jest bardziej skomplikowana. Ze względu na ciężkie pojazdy, które muszą dojechać z autostrady A2 do części przemysłowej projekt organizacji ruchu będzie trudniejszy do przygotowania. Myślę, że pod koniec kwietnia rozstrzygniemy jaki objazd będzie miało skrzyżowanie Promyka z Przejazdową, tam gdzie powstanie rondo. Natomiast wykonawca Działkowej będzie potrzebował około dwóch tygodni od czasu wprowadzenia – wyjaśnia Korach.

Co zmieni się na tych szlakach komunikacyjnych? Zdecydowanie bardziej zaawansowane prace będą prowadzone na ul. Przejazdowej. Oprócz przebudowy nawierzchni ulicy (na odcinku od Promyka do Południowej – przyp. red.), na skrzyżowaniu z ul. Promyka pojawi się rondo. Natomiast prace inwestycyjne na ul. Działkowej obejmą odcinek pomiędzy ul. Przyszłości a Dębową.

Według dokumentacji Przejazdowa będzie gotowa w ciągu siedmiu miesięcy od podpisania umowy, a Działkowa w trzy miesiące.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.