Są dodatkowe środki na Stalową i Zimińskiej-Sygietyńskiej

Pruszków

Na wtorkowej nadzwyczajnej sesji radni Pruszkowa podjęli uchwałę o przekazaniu dodatkowych pieniędzy na przebudowę dwóch ważnych ulic w mieście. Chodzi o kompleksowy remont Stalowej i Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej.

Bez tej decyzji żadna z dwóch inwestycji nie mogłaby się rozpocząć. – Jeśli chodzi o remont ulicy Stalowej to mamy projekt z pozwoleniem na budowę. W budżecie na ten rok mieliśmy zapisaną kwotę 500 tys zł. Jesteśmy po przetargu i kwota z przetargu znacznie przekracza 500 tys, to 5,8 mln zł. Dlatego potrzebujemy zwiększyć środki. Inwestycja obejmuje przebudowę nawierzchni, chodników, oświetlenia. Będzie to nawiązanie do inwestycji, którą realizuje powiat, czyli budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Stalowej. Plantowej i Powstańców – wyjaśniał w trakcie sesji Konrad Sipiera, wiceprezydent Pruszkowa.

Kolejne duże i kosztowne przedsięwzięcie to przebudowa ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. – Druga inwestycja to skrzyżowanie Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej i Wojska Polskiego. Chcemy w znaczny sposób poprawić bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu. Cała przebudowa ma obejmować wykonanie lewoskrętu w Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej od strony Warszawy, lewoskrętu w Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej od centrum Pruszkowa i dodatkowo ruch dwukierunkowy na całym odcinku od Wojska Polskiego do Bolesława Prusa. Ta inwestycja umożliwi nam realizację dalszych celów, o których rozmawiamy z powiatem pruszkowskim, a rozmawiamy o przedłużeniu ulicy Sienkiewicza do Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. To kluczowa inwestycja, o której długo się mówi i jest realna szansa, aby w najbliższych latach to wykonać. Po ostatnim spotkaniu z panem starostą mieliśmy wstępne ustalenia, że jeszcze w tym roku powiat przystąpi do projektowania, a sama realizacja nastąpiłaby w 2021 r., co dalej będzie nam umożliwiało udrożnienie centrum Pruszkowa ponieważ będziemy przystępować od projektowania ulicy Przytorowej. W tym tygodniu pan prezydent odebrał akt notarialny jeśli chodzi o zakup nieruchomości, która jest potrzebna pod zabezpieczenie tej ulicy. W najbliższym czasie kolejne takie zakupy będą. Chcemy udrażniać centrum Pruszkowa. Może ten ciąg komunikacyjny stanowić obwodnicę centrum i w tym kierunku chcemy iść – przekonywał wiceprezydent Pruszkowa.

Jak dodał, władze Pruszkowa wystąpiły też z wnioskiem do MZDW aby na skrzyżowaniach Wojska Polskiego z Kościuszki i Niepodległości wykonać ronda.

Przebudowa ulicy Miry Zimińskiej-Sygetyńskiej ma kosztować ok. 7 mln zł.

Za uchwałą w tej sprawie zagłosowało 14 radnych. 9 wstrzymało się od głosu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 15

15 odpowiedzi na “Są dodatkowe środki na Stalową i Zimińskiej-Sygietyńskiej”

 1. inż. pisze:

  Rondo na Wojska Polskiego z Armii Krajowej i Kościuszki oczywiście bez świateł + zakaz skrętu w lewo z Prusa w kierunku Wrzesinka lub Prusa jednokierunkowa – w kier. Warszawy lub wogóle zamknięta. I tak na Prusa w godz. 8-20 średnia prędkość to z 10km/h bo co chwila są przejścia dla pieszych i skrzyżowania. A tak powstałaby ulica z szerokim chodnikiem lub deptak. Byłoby jakieś centrum, gdzie mogłyby powstać kanjpki i można się spokojnie przejść do parku. Wystarczy spojrzeć na taki Łowicz czy Grodzisk. Zamknięcie ulicy to nie koniec świata. Zwłaszcza po zbudowaniu ciągu Miry-Sienkiewicza-Solidarności (Parzniew). Kraszewskiego też kiedyś była dwukierunkowa.

 2. Wilku Starszy pisze:

  Co za niekompetencja. Nie buduje sie rond na skrzyzowaniach gdzie jest dysproporcja ruchu miedzy ciagiem glownym a ulica poprzeczna! Nie trzeba pomiarow ruchu by stwierdzic, ze taka sytuacja wystepuje na wspomnianych skrzyzowaniach. Zwlaszcza miedzy ulica Kosciuszki a Wojska Polskiego.
  Nie buduje sie rond w ciagu komunikacyjnym z synchronizacja sygnalizacji swietlnej na kolejnych skrzyzowaniach, bo rondo rozbija te synchronizacje.
  Jak nie umiecie poprawic to chociaz nie psujcie!

 3. Gość pisze:

  Za 500 tyś.sam sobie wyremontuj prawie km ulicy.To kwota zarezerwowana na projekt a po przetargu dopiero dokladaz tyle ile potrzeba.Chyba jasno Pani skarbnik tłumaczyła. Bicie piany przez radnego Chlebinskiego nie na miejscu.Szkoda że nie pamięta jak ze swoimi robił to samo.Widać od razu że rozgrywki personalne są wyżej jak dobro mieszkańców i wygląd ulic.

 4. Mirosław katolik pisze:

  Nie ma na to mojej zgody !!! Żadnych pieniędzy na remonty ulic w których mieszkają patole !!!!

 5. Adam pisze:

  ŁADNIE! Z 500 TYS. ZŁ NA 5,3 MLN ZŁ – TAK SIĘ BAWIĄ PISOWCY

 6. Lanza pisze:

  Jak to „radni przekazali”??? A skąd wzięli? Czyli skąd zabrali? A może zakamuflowany kolejny kredycik?! A zamiast rond na W.P. czy nie warto wreszcie rozwiązać problem skrzyżowania Prusa/Kościuszki? Kto tam tak ważny mieszka, że od lat zwykłych świateł nie można postawić, żeby nie mrugały po nocy w okna…?

 7. Frank pisze:

  Brawo cos sie zaczyna dziac w tym smutnym jak piz..a miescie

 8. Mundek pisze:

  Z tymi rondami na Wojska Polskiego to chyba jakiś żart.

 9. PRUSZKOWIANIN pisze:

  SZACUN DA SIE

 10. Anonim pisze:

  Szkoda, że jakiś dowcipniś zaprojektował masę spowalniaczy. Ta ulica łączy i ma łączyć ważne części miasta.

 11. Leoś pisze:

  Brawo PiSiory, jestem z Was dumny. Kto się wstrzymał, postkomuna ? Przyjaciele leniwych nauczycieli ?
  PiSiory dawajcie dalej, 6 piętrowy parking w centrum miasta. Zobaczcie nawet Proboszcz pozwala parkować na terenie kościoła, przecież nie mocherowym Babciom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły