Są chętni na zaprojektowanie Centrum Inicjatyw Kulturalnych

Komorów

Trwa konkurs architektoniczny na projekt Centrum Inicjatyw Kulturalnych w Komorowie. Do sądu konkursowego trafiły aż 52 prace. O tym, która z nich jest najlepsza dowiemy się już 19 marca.

Mieszkańcy Komorowa od wielu lat zabiegają, by na terenie ich miejscowości powstało miejsce do wspólnych spotkań i organizacji wydarzeń kulturalnych. We wrześniu ubiegłego roku nastąpił w tej sprawie duży przełom. Władze gminy podpisały umowę ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich na przeprowadzenie konkursu na przygotowanie koncepcji Centrum Inicjatyw Kulturalnych. – To jest umowa, która dotyczy, nie chce powiedzieć, że budynku bo budynek to za mało. Ale ośrodka, na który społeczność Komorowa czekała bardzo długo. Nie nazywam specjalnie tego miejsca domem kultury, chociaż ono będzie pełniło taką właśnie funkcję. Ale być może nie będzie jedynym budynkiem, który będzie miał taką funkcję w gminie Michałowice – zaznaczyła we wrześniu 2019 r. Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice.

Pierwotnie finałowe prace mieliśmy poznać na początku stycznia. Jednak zainteresowanie konkursem było tak duże, że sąd konkursowy postanowił wydłużyć czas na jego rozstrzygnięcie. A warto tu dodać, że decyzja nie będzie łatwa. Do konkursu zgłoszono aż 52 prace. Oficjalne, publiczne ogłoszenie wyników odbędzie się 19 marca. O dokładnym miejscu i dacie będziemy informować.

Przypomnijmy. W ramach konkursu architekci oprócz samej konstrukcji budynku Centrum Inicjatyw Kulturalnych, który ma powstać na terenie placu Markowiczów, mieli za zadanie przygotować wizję zagospodarowania terenu wokół budynku oraz stworzyć schematyczną koncepcję zieleni, komunikacji i układu parkowania przy ul. Kolejowej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Są chętni na zaprojektowanie Centrum Inicjatyw Kulturalnych”

  1. WPRek pisze:

    Oby tylko CIK nie zostało tak „cudowanie” zaprojektowane, jak budynek Starostwa Powiatowego w Pruszkowie. Z zewnątrz może i ładne, rzecz gustu, ale dla pracowników – gehenna pod wieloma względami…

  2. bu pisze:

    komorow to, komorow tamto. enklawe sobie robia, a jak zadzwonisz do gminy to na dzien dobry, bo nie ma pieniedzy trzeba oszczedzac. Za 4y llata w komorowiw beda zlote kostki bauma a pozostalej czesci gminy lata na lacie. Ach…i beda mieli Lidla…w tej enklawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły