S8: Zmierzą poziom hałasu

Region

W 13 punktach wzdłuż trasy S8 Konotopa-Powązkowska zostaną wykonane przyspieszone pomiary hałasu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaplanowała przeprowadzenie pierwszych pomiarów w kwietniu.

Blok przy ulicy Narwik 24 ma 136 mieszkań. Niestety jest to jedyny budynek wzdłuż 10,4 km trasy S8, który nie został zabezpieczony ekranami akustycznymi. Mieszkańcy twierdzą, że padli ofiarami niedbalstwa urzędników i oszustwa dewelopera.

Jarosław Dąbrowski już w styczniu wystosował apel do GDDKiA o wcześniejsze wykonanie badań akustycznych bloku. Standardowo drogowcy takie badania wykonują rok po oddaniu trasy do użytku. GDDKiA zgodziło się na przeprowadzenie pierwszych pomiarów przed 29 kwietnia, a drugie do 15 listopada.

Pomiarami maja zostać objęte m.in. osiedle przy ul. Księcia Bolesława, bloki przy Pełczyńskiego 28d i Kazubów 10 oraz domy jednorodzinne przy ul. Rosy Bailly. Jeśli pomiary hałasu wykażą odstępstwa od norm, drogowcy będą musieli zlecić ustawienie dodatkowych ekranów akustycznych.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.