Rzucał kamieniami w… samochody jadące trasą S8

Michałowice

Bezmyślność i skrajna głupota – trudno innymi słowami skomentować zachowanie 24-latka, który rzucał kamieniami w samochody jadące trasą S8 na wysokości Michałowic.

Więcej na ten temat wiedzą policjanci z pruszkowskiej komendy. – W poniedziałek popołudniu dyżurny z Pruszkowa odebrał zgłoszenie, że na trasie S8 na wysokości Michałowic mężczyzna rzuca kamieniami w jadące pojazdy. Kierowcy tirów widzieli młodego mężczyznę, który stojąc na poboczu rzucał w kamienie na trasę szybkiego ruchu S8, czym spowodował gwałtowne hamowanie pojazdów. Mało tego rzucając uszkodził szyby w dwóch pojazdach ciężarowych. Kierowcy zatrzymali pojazdy i ruszyli w pościg za mężczyzną – poinformowała podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. 

Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce udali się policjanci. W trakcie poszukiwań zauważyli leżącego na trawie mężczyznę, który pasował do rysopisu przekazanego przez kierowców. Został zatrzymany po tym jak poszkodowani rozpoznali go jako sprawcę. 24-letni mieszkaniec gminy Raszyn usłyszał zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym (art. 174 kk) oraz uszkodzenia mienia. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.