Rząd wprowadza ograniczenia w poruszaniu się poza domem

Region

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych decyzjach rządu związanych z epidemią koronawirusa. Wprowadzone zostanie m.in. ograniczenie związane z poruszaniem się poza domem.

Podczas specjalnej konferencji prasowej z udziałem ministra zdrowia Łukasz Szumowskiego szef rządu przekazał informacje o kolejnych krokach podejmowanych w sytuacji zagrożenia epidemicznego. Wprowadzone zostają ograniczenia związane z poruszaniem się poza domem. Po ulicach nie powinny poruszać się więcej niż dwie osoby (wyjątek to rodziny). Wyjścia należy ograniczyć wyłącznie do pilnych. W mszach świętych ograniczenie liczby wiernych wynosić będzie pięć osób.

Zakazane jest nieuzasadnione gromadzenie się. Kara może wynieść nawet 5 tys zł. Nowe ograniczenia będą obowiązywać do 11 kwietnia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 50

50 odpowiedzi na “Rząd wprowadza ograniczenia w poruszaniu się poza domem”

 1. gosc xxxx pisze:

  rzad pisowski lamie prawa czlowieka w polsce i konstytucyjne prawa czlowieka w polsce , ten rzad pisowski kaczora , morawieckiego i kamiskego bylego czlowieka cba z warszawy ktury ma postawione zarzuty prze polskie sady i miedzynarodowy trybunal sprawiedliwosci w chadze za chandel ludzmi i chandel bronia nielegalna w europie i swiecie z kaczynskim na czele , ministerm zdrowia szumowskim naczele w polsce , rzad pisowski podsluchuje polakow w sieciach komurkowych w polsce i zbiera chaki na mieszkancow polski calej , rzad pisowski doprowadzi polske do wojny domowej juz krutkim czasie zobaczycie mieszkancy polski calej dobierze wam sie do kont bankowych i je do zenitu wyczysci wszystkie w konta bankowe i kase wypierdoli na kajmany i bachamy wogule , ten rzad pisowski ma wdupie polakow w polsce calej , wrazie wybuchnie wojna domowa w polsce z powodu glodu i krachu finasowego w polsce z powodu koronawirusa covit 19 w polsce , ten rzad pisowski lamie prawa czlowieka w polsce razem z ministerm szumowski i premierem morawieckim w polsce calej , wprowadzajac rygorystyczne przepisy sanitarne w polsce bez wprowadzeniu stanu wyjatkowego lub zagrorzenia epidemicznego i chumanitarngo w polsce calej w polsce , ten rzad pisowski powinien byc postawiony przed trybunalem stanu polski i miedzynarodowym trybunalem sprawiedliwoscij w chadze , ten rzad zlamal w polsce prawa czlowieka w polsce i konstytucyjne prawo czlowieka w polsce zato powinni byc postawieni przed trybunalem sprawiedliwosci w chadze i trybunalem stanu polski postawieni – kaczynski , morawiecki , szumowski minister zdroia , kaminski byl czlowiek CBA ktury byl karany przez polskie sadu w polsce , miedzynarodowym wymiarem sprawiedliwosci za chandel bronia i nielegalne pomowoienie bylego prezydetna polski pana alekstrada kwasniewskiego i jego zony pnia kwasnieska pozwali go do miedzynarodowego trybunalu sprawiedliwosci w chadze ..

 2. WE pisze:

  Zamknąć wjazd do Stolicy,
  inaczej okoliczne wioski Nas wytrują !!!

 3. zagubiony zdrowy rozsądek pisze:

  A według Ciebie wróżbito, mamy teraz co?- a miało być tak dobrze, a teraz zaklinasz rzeczywistość i opowiadasz bajki co by było jak by było, lepiej mów co jest i dlaczego tak jest?,- nie tak jak obiecano.

 4. zagubiony zdrowy rozsądek pisze:

  To są ograniczenia gorsze niż w Stanie Wojennym, i podczas ciszy wyborczej, bo mozna rozmawiać tylko z jedną osobą lub przed lustrem, nie wychodząc z domu.

 5. paca pisze:

  Konkubina z konkubentem i z bachorem to nie jest rodzina więc trzymać się z daleka.
  „Stały związek kobiety i mężczyzny, no i dzieci. Prosta sprawa” – mówi Najwyższa Wyrocznia.
  „wielkim zadaniem państwa jest wsparcie polskiej rodziny, która składa się z mamy, taty i dzieci” – można było usłyszeć w Pruszkowie 8 marca z ustów kolejnego mędrca.
  Że nie wspomnę o innych układach a nie wspomnę bo się brzydzę.

 6. ona pisze:

  gdyby teraz rządzili popaprańcy i antypolacy z PO lub KO to mielibyśmy drugie Włochy

 7. Zed pisze:

  „Jeśli ktoś ma już dość, jest zmęczony, rozdrażniony i zirytowany; to proszę pomyślcie o swoich bliskich – Rodzicach i Dziadkach.
  Nasza mobilizacja i dyscyplina może im uratować życie.
  Damy Radę Kochani.”
  Też tak uważam.
  https://twitter.com/asiamarcowa/status/1242533373916086279?s=19

  • paca pisze:

   Skończ wreszcie z wrzucaniem goownianych linków.

   • Zed pisze:

    Dziękuję za zainteresowanie. Ale to ja (i oczywiście moderator) decyduję co mogę a co nie wrzucić. I przepraszam, że powoduję dysonans poznawczy.

    • Paździoch pisze:

     A słyszałeś zed w swoich wiadomościach w TV Trwam ,że możesz zadzwonić do rydzyka za 7zł/min po duchowe wsparcie? Takie njusy też powinieneś wrzucać.

    • paca pisze:

     Powodujesz raczej odruch wymiotny.

     • Zed pisze:

      To może i dobrze. Jest szansa, że to jedyne lekarstwo dla zaczadzonych totalnie. No może oprócz tradycyjnej lewatywy.

     • www pisze:

      Zed jesteś sługusem władzy, zdrajcą Polaków, aparatczykiem partyjnych złodziei, drukujących pusty pieniądz który doprowadza już do dużej inflacji. Won z Polski zdrajco narodu kupiony za szekle kaczora. Obudź się totalny frajerze, z tego lemingowego letargu

     • paca pisze:

      Oczywizda, areszt domowy a komu się zachciewa szpitala będzie miał aplikowaną lewatywę po każdym posiłku. To najskuteczniejsza terapia. Po niej odzyskiwali nawet mowę. Mamy rzeczywistość nie odbiegającą od tej że Szwejka. Twoje klimaty papugo von Nogaya.

   • Wilku Starszy pisze:

    paca, bądź obiektywny. Jak ściemnia to trzeba to tępić, ale nie działać totalnie, że wszystko jest złe, bo pochodzi od niego. Tutaj nie wrzucił nic złego.

    • paca pisze:

     Wilku, oczywiście trzeba się izolować, trzeba się wspierać. Problem w tym że najwięcej oczekuje się od obywateli i od poświęcenia personelu medycznego. Państwo niewiele poza apelami robi. Komuś już chcą zająć samochód. Nawet tego brakuje. To jest właśnie państwo z dykty. Takie jest nasze wojsko i nasza opieka zdrowotna.

  • Grabarz pisze:

   „Mamy w tej chwili bardzo wysoką ocenę polskich finansów i na początku tego kryzysu ona wzrosła wręcz. Oceniono lepiej polską gospodarkę, mimo iż kryzys narastał, dlatego, że sytuacja w innych krajach była nieporównywalnie gorsza.”
   „Skoro miesięcznie we Włoszech umiera około 52 000 osób z różnych powodów to czy dodatkowe, albo i nie, bo tak na prawdę (pisownia oryginalna) nie wiadomo, 5 000 mogło wywołać klęskę, „stan wojny”, sparaliżować państwo i służbę zdrowia? Czy przez te dodatkowe 5 000 trzeba było wzywać wojsko do utworzenia konwojów ze zmarłymi? Po co ten cyrk? O co w tym chodzi? Przecież to jest jakiś absurd.”
   „Jeśli wziąć pod uwagę liczbę chorych, liczbę hospitalizowanych, a nawet liczbę tych, którzy przebywają w kwarantannie i do których skądinąd można dotrzeć z urną wyborczą – trzeba tylko wprowadzić tutaj odpowiednie rozwiązania techniczne i być może prawne, ale no właśnie o wyłącznie technicznym charakterze – to żadnych przesłanek, które powodowałyby, że to, że w tej chwili trzeba by uznać konieczność wprowadzenia stanu klęski żywiołowej – czyli jeszcze zaostrzyć różnego rodzaju rygory – nie ma.”

 8. Bol pisze:

  Witam zebrany tu plebs i z tego miejsca przestrzegam by kmioty niepotrzebnie nie łaziły po marketach i roznosiły bakterie. Niech pozostanie w blokach.

  • zagubiony zdrowy rozsądek pisze:

   Nie masz o co się obawiać jak siedzisz w domu to” bakterie „z marketu same nie przyjdzie do ciebie do domu..

 9. Jarosław pisze:

  Banda złodziei pisowskich okrada OFE, drukuje pieniądze. Skończymy z hiperinflacją jak w latach 90!

  • Olo pisze:

   OFE kolego to PO okradła ,poczytaj sobie o tym ,niedługo PiS to winny będzie tego że wiosna przyszła.

  • Olo pisze:

   OFE to PO zabrało

   • Jarosław pisze:

    Coś chyba w jaskini mieszkasz pisowski trolu. Pis jeszcze więcej kradnie rozmontowując całe OFE – CAŁE plus nakłada na polaków 15% podatek w związku z tym. 200 mld zł komuniści i złodzieje. Wynoś się z Polski Olo zdrajco polaków, aparatczyku władzy i dojnej zmiany

 10. pan.COVID pisze:

  Mało mnie to obchodzi. Niech sobie Duda z Morawieckim siedzą w domu, ja nie zamierzam!
  Kto ma umrzeć ten i tak umrze i niech ziemia lekką będzie 🙂

 11. Margos pisze:

  to cud że w tym krytycznym dla nas czasie rządzi PiS… Wyobraźcie sobie co by się działo gdyby obecnie PO-KO byli przy władzy 🙂 ! Totalny brak ruchów i brak wsparcia jekiegokolwiek ze strony Państwa …TAK BY BYŁO , SAMOPAS ! Pamiętamy te czasy nierządów i afer gospodarczych

  • wolę ośmiorniczki niźli pisie piczki pisze:

   I słowa dotrzymują ci z PIS. W 2015 obiecali Polskę w ruinie i słowa dotrzymali – wszystko się wali, afera goni aferę, sutener w instytucji kontrolującej państwo i na koniec przyszedł do zrujnowanego naszego kraju koronawirus. Służba Zdrowia nie przygotowana, brak wszystkiego, za mówienie prawdy można z pracy wylecieć i kreatywna księgowość w liczeniu chorych i ofiar.

  • Grabarz pisze:

   To cud, że Brwinowianin wstydzi się komentować pod swoim nickiem! Pamiętamy te czasy błyskotliwych wypowiedzi na poziomie wiejskiej podstawówki z błędami ortograficznymi.

  • MJP pisze:

   Na szczęście rządzi pis i kupuje w czasach epidemii 280 rządowych limuzyn, przyznaje sobie premie i utrzymuje komisje smoleńskie:) Jak dobrze , że jarosław jest naszym ojcem w tych trudnych czasach bo tylko on wie na co obecnie najlepiej przeznaczać publiczne pieniądze. Nie to co Owsiak….

 12. bezstronny pisze:

  Ty jesteś pewnie z PEŁO

 13. Wacek pisze:

  Tak patrzę ile w ludziach jest złości. Jakby mieli nienawiść do całego świata. Dzieje się tragedia, umiera tysiące osób, a to i tak niektórych nic nie uczy. Trzy tygodnie temu, a może pół roku temu powinny być wprowadzone takie ograniczenia? Tylko jaki krzyk by się podniósł. Zagrożenie wolności, brak zarobku itd. Niestety, konsekwencje poniesiemy wszyscy na całym świecie. Żaden rząd nie będzie w stanie wyrównać zarobków, zachować wartości akcji, waluty itd. Trzeba popatrzeć jaki scenariusz jest w Chinach. Zamrożenie gospodarki niemal do zera, ograniczenie kontaktów do zera. Jeśli jakieś państwo tego nie zrobi ponosić będzie ogromne straty w ludziach i gospodarce. Tylko będą trwały znacznie dłużej. My jesteśmy w czołówce reakcji i przynajmniej minimalizowania strat. Tu mądrych nie ma. Nie da się inaczej. Kto sądzi, że jest młody, jego ta choroba nie dotyczy jest głupi. Dzieje się tragedia na miarę wojny światowej. Zobaczycie co będzie w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i innych państwach. Wszystko przez opieszałość rządów i źle pojętej demokracji.

  • Grabarz pisze:

   Na dzień dzisiejszy w Libii, Sierra Leone, Sacharze Zachodniej, Jemenie ani w Korei Północnej nie odnotowano ani jednego przypadku zakażenia wirusem. Okazuje się, że jednak można. Im więcej wolności, równości i demokracji tym większa liczba zachorowań. Tylko wiodąca rola naszej partii i umiłowanego przywódcy są wieczystą gwarancją zdrowej tkanki społecznej. Sojusz robotniczo chłopski na tysiąclecia ukształtuje potęgę gospodarki naszej narodowo socjalistycznej ojczyzny. Popatrzcie jak umacnia się złotówka: kiedyś za judaszowego srebrnika (euro) płacono mniej niż 4 złote. Dzisiaj kurs wynosi ponad 4,5 złotego i rośnie. Wkrótce z dumą zobaczymy 5 złotych, a jak partia da to może i 7. Wówczas wykupimy całą strefę euro!

 14. Patrycja pisze:

  Wszystko to o 3 tygodnie za późno. Teraz po ulicach Pruszkowa chodzą pewnie setki jak nie tysiące zarażonych wirusem. Nieudolność Dudy i Morawieckiego poraża.

 15. MJP pisze:

  PS. nie dotyczy wyborów

  • xxx pisze:

   PS2. Nowe ograniczenia będą obowiązywać do 11 kwietnia.
   Czy dyktatura wyznaczyła datę wyborów na początek kwietnia? Szybcy są.

  • paca pisze:

   Dostaniesz formularz wyborczy na kiju, wypełnisz, wrzucisz do urny i z bani. Można ? Mozna. A jak zaczniesz kaszleć w lokalu wyborczym to dostaniesz 30 tysi do zapłaty i wywiozą cie w gumowym kondonie.

   • xxx pisze:

    Pajacujesz trochę. Chcesz mnie przekonać, że 460 osób w jednej sali jednocześnie może być ale 5 osób w komisji wyborczej to już hardcore i stan wojenny.

    • paca pisze:

     Może trochę 😜. Bycie posłem to niby rodzaj służby. Bycie wyborcą już nie. Wyborców w Polsce jest ok 30 mln. Będą już tysiące chorych a w kwarantannach dziesiątki (oby) tysięcy. Wszyscy oni będą mieli czynne prawo do głosowania. Nie istnieje bezpieczny sposób by tym osobom umożliwić realizację prawa wyborczego. Jest wiele innych problemów.

 16. kotalik pisze:

  rozumiem ze msza będzie w wielu przypadkach dla JEDNEGO WIERNEGO. ksiądz, organista,kościelny, ministrant to już są 4 osoby

 17. Daro pisze:

  Topo do Tworek !!! Bredzisz Pajacu strasznie !

 18. Topo pisze:

  Niech pruszkowska patola nie kręci się po Biedronkach tylko siedzi w blokach i nie roznosi bakterii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły