Rząd rozważa powrót do szkół ósmoklasistów i maturzystów

Region

Minister zdrowia przewiduje jeszcze w marcu powrót do nauczania stacjonarnego dla starszych uczniów. Termin będzie zależał od ilości zachorowań na COVID-19.

Adam Niedzielski, minister zdrowia na antenie Radia Zet wskazał przybliżony termin powrotu do szkół starszych uczniów. – Od początku marca to na pewno się nie wydarzy, natomiast w marcu wydarzyć się może – powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Minister poinformował, że termin powrotu uczniów do szkół będzie zależał od ilości zakażeń koronawirusem w kraju. – Trzeba zadać sobie pytanie, gdzie będzie szczyt trzeciej fali. Są czarne i bardziej optymistyczne scenariusze. Jeśli średnie zachorowania będą na poziomie 10 tys. przypadków, to nie będzie problemu dla wydolności naszej opieki zdrowotnej – tłumaczył Niedzielski. – To nie jest sytuacja porównywalna z listopadem, kiedy mieliśmy bardziej zjadliwą mutację wirusa i sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Wtedy było mniej ludzi uodpornionych ze względu na przebieg choroby – dodał.

Minister stwierdził, że zamykanie szkół w ramach obostrzeń to ostateczność. – Są inne aspekty, które są kosztowne w sensie społecznym związane z zamykaniem szkół. To dotyczy rozwoju dzieci, normalnego funkcjonowania ich rodziców – wskazał Niedzielski.

Od wielu dni zauważalna jest tendencja wzrostowa dotycząca liczby zakażeń koronawirusem. W niektórych regionach kraju jest znacznie więcej zachorowań na COVID-19 niż w większości województw. Minister poinformował, że rząd rozważa wprowadzenie stref epidemicznych. – Region Warmii i Mazur jest szczególnie odstający od pozostałych regionów w kraju. Przy przywracaniu obostrzeń raczej będziemy myśleli regionalnie. Decyzja jeszcze jednak nie jest podjęta. Na pewno będziemy ją podejmowali na początku przyszłego tygodnia – poinformował Niedzielski.

Decyzje w sprawie dalszych obostrzeń zapadną w przyszłym tygodniu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.