Ryżowa do przebudowy

Michałowice

Główną ulicę w Opaczy-Kolonii czeka przebudowa. Urząd gminy w Michałowicach poszukuje wykonawcy prac na Ryżowej.

To ważna droga przede wszystkim dla kierowców i nie tylko z Opaczy. Pozwala przedostać się na drugą stronę torów WKD i dotrzeć do Al. Jerozolimskich, a stamtąd już w dowolną stronę dwupasmową trasą. Sama Ryżowa wymaga jednak naprawy, bo jej stan pozostawia wiele do życzenia.

I właśnie takie zadanie będzie stało przed zwycięzcą przetargu ogłoszonego przez urząd gminy w Michałowicach. Przebudowa obejmie 670 metrów ulicy, rozebranie nawierzchni asfaltowej i z kostki oraz wykonanie nowych. Do obowiązków wykonawcy należeć będzie też budowa odwodnienia, studzienek, zaworów. Całość ma być gotowa do 30 czerwca przyszłego roku.

Na oferty od zainteresowanych firm urząd czeka do 1 grudnia. Trzy dni później zostaną one komisyjnie otwarte. Po tym terminie nastąpi wybór najkorzystniejszej, czyli w praktyce najtańszej propozycji. Jednak nie każda firma może liczyć na dopuszczenie do udziału w przetargu. Warunkiem jest wpłacenie 50 tys. zł. wadium, udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu tego typu prac, posiadanie odpowiedniego zaplecza technicznego i osobowego.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.