Rynek „uboższy” o nielegalne papierosy

Grodzisk Maz.

Grodziscy policjanci zabezpieczyli papierosy bez znaków akcyzy. Nielegalne papierosy trafiły do policyjnego depozytu, a 49-latek, u którego je znaleziono, poniesie teraz konsekwencje za ich posiadanie.

Jak informuje asp. sztab. Katarzyna Zych z grodziskiej komendy – Policjanci zespołu do walki z przestępczością gospodarczą z grodziskiej komendy podczas prowadzonych działań uzyskali informację o miejscu, gdzie mogą być przechowywane nielegalne wyroby tytoniowe. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce, aby sprawdzić ustalenia.

Po przyjechaniu zastali 49-latka wynajmującego lokal. Policjanci dokonali przeszukania w obecności mężczyzny. Znaleźli oni opakowania z papierosami bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Towar został przekazany do policyjnego depozytu.

Po przeszukaniu policjanci potwierdzili, że w mieszkaniu 49-latka znaleziono 4 tys. sztuk papierosów bez akcyzy. Poza przepadkiem zabezpieczonych rzeczy, za ten czyn 49-latek  poniesie odpowiedzialność zgodnie z kodeksem karno-skarbowym – dodaje Zych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.