Ruszyły zapisy do rodzinnych zawodów rowerowych

Pruszków

„Ojcowie na Start” to prawdopodobnie największe w Polsce zawody rowerowe dla dzieci, które w tym roku odbędą się w Pruszkowie. Impreza rozpocznie się 25 maja, ale już można się zapisywać.

W zeszłym roku lista startowa została zamknięta po 35 dniach od uruchomienia zapisów. Zatem nie warto zostawiać tej kwestii na ostatnią chwilę, by później nie okazało się, że zabrakło miejsc. Zawody te odbędą się w pruszkowskim Parku Potulickich. Oprócz zawodników w wieku szkolnym którzy pojadą trasą od 2,5 do 7,5 km, ogromnym zainteresowaniem cieszy się Liga Przedszkolaka (maluchy pojadą specjalną kilkusetmetrową trasą).

Drużyna składa się z co najmniej dwóch osób – rodzica i dziecka. Czas przejazdu liczony jest od momentu startu wyścigu do zgłoszenia się na mecie dziecka. W zależności od roku urodzenia dziecko (który porusza się samodzielnie napędzanym rowerem) będzie klasyfikowane w jednej z kategorii zależnie od roku urodzenia:
kategoria I – 2004 – 2006
kategoria II – 2007
kategoria III – 2008
kategoria IV – 2009
kategoria V – 2010
kategoria VI – 2011
kategoria VII – 2012
kategoria VIII – 2013 (wyścig dla przedszkolaków)
kategoria IX – 2014 (wyścig dla przedszkolaków)
kategoria X – 2015 i młodsi (wyścig dla przedszkolaków)

W każdej kategorii oddzielnie klasyfikowani są chłopcy i dziewczęta. Każdy uczestnik cyklu i opiekun jest zobowiązany do jazdy na sprawnym rowerze w sztywnym kasku.

Rejestracja zawodników jest już otwarta, zapisać można się na stronie: www.pruszkow.ojcowienastart.pl.

Data i miejsce startu: 25 maja, Pruszków – Park Potulickich, godz: 10.00.

Wydarzenie to zostało objęte patronatem medialnym przez gazetę i portal WPR24.pl.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.