Ruszyły prace przy budowie sygnalizacji

Pruszków

W ekspresowym tempie powstanie sygnalizacja świetlna u zbiegu al. Armii Krajowej i ulic Berenta oraz Komorowskiej w Pruszkowie. Prace już ruszyły.

O planowanej budowie sygnalizacji świetlnej na wspomnianym skrzyżowaniu informowaliśmy już dwukrotnie. W maju powiat pruszkowski przygotował dokumentację przetargową dla tego zadania, a w lipcu ogłoszono przetarg. Wykonawcę udało się wybrać już w pierwszym podejściu, ale przez długi czas nic się nie działo.

W końcu prace ruszyły i co najważniejsze mają zostać wykonane w ekspresowym tempie. – Dokładnie 4 września podpisaliśmy umowę z wykonawcą. Ta oprócz wykonania prac, zawierała także uprzednie przygotowanie dokumentacji projektowej. Od poniedziałku trwają już prace budowlane na miejscu, a planowany termin ich zakończenia to 3 grudnia – poinformował nas Krzysztof Bukowski ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

Ta informacja ucieszy zapewne kierowców wyjeżdżających z ul. Berenta oraz wszystkich którzy z al. Armii Krajowej chcą skręcić w lewo. Ten manewr zwłaszcza w godzinach szczytu wiąże się z kilkuminutowym oczekiwaniem na możliwość przejazdu. Ustawienie sygnalizatorów to również ułatwienia dla pieszych,którzy teraz będą mogli bezpiecznie przedostać się na drugą stronę jezdni.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.