Ruszyło głosowanie w budżecie obywatelskim

Podkowa Leśna

Mieszkańcy Podkowy Leśnej mogą oddawać głosy w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Do wyboru mają cztery projekty.

Wśród tych gmin naszego regionu, które zdecydowały się na wprowadzenie budżetu obywatelskiego, jego podkowiańska wersja zawsze była skromniejsza. Dla porównania w pruszkowskiej odsłonie budżetu partycypacyjnego mieszkańcy mogli wybierać spośród 80 projektów, a kwota do rozdysponowania na ten cel wyniosła ponad 1,7 mln zł. W Podkowie to zaledwie część tej sumy. Kwota przeznaczona na budżet obywatelski to 100 tys zł. W tej statystyce warto jednak pamiętać, że Podkowa Leśna liczy około 4 tys. mieszkańców, czyli wielokrotnie mniej niż Pruszków.

Głosowanie na projekty w mieście-ogrodzie rozpoczęło się 16 września i potrwa do 22 września. Do wyboru są cztery propozycje, które przeszły wstępną weryfikację merytoryczną. Są to: „Szkolna strefa wypoczynku w otoczeniu zieleni” czyli zagospodarowanie terenu szkoły przylegającego do ul. Jana Pawła II (szacunkowy koszt realizacji projektu: 100 tys. zł); „Modernizacja strefy sportowej i rekreacyjnej w Podkowie Leśnej”, czyli modernizacja Skate Parku oraz doposażenie Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej (szacunkowy koszt ok. 18 tys. zł); „Poeci o lipie – wiersze w Alei”, czyli umieszczenie w przestrzeni publicznej ośmiu tablic z cytatami o lipie i jej znaczeniu w ojczystej kulturze (szacunkowy koszt 75 tys zł); „Rewitalizacja i zabezpieczenie figury Matki Boskiej – kamienia węgielnego Miasta Ogrodu Podkowa Leśna”, czyli rewitalizacja figury Matki Boskiej u zbiegu ulic Parkowej i Bluszczowej (szacunkowy koszt 55 tys zł).

Każdy z mieszkańców może wesprzeć trzy z tych pomysłów głosując elektronicznie za pośrednictwem strony podkowalesna.pl lub papierowo w jednym z wyznaczonych punktów (urząd miasta, biblioteka przy ul. Błońskiej, Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich przy Lilpopa).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.