Pruszkowski budżet obywatelski: ruszyło głosowanie!

Pruszków

Rozpoczęło się głosowanie na projekty złożone w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Pruszkowie.

Mieszkańcy Pruszkowa mają do wyboru aż 80 propozycji podzielonych na wyznaczone obszary miasta. To projekty, które przeszły pozytywną weryfikację formalną, czyli są możliwe do realizacji. Teraz wszystko zależy od tego, czy spodobają się mieszkańcom miasta na tyle, aby poprzeć je w głosowaniu.

Wśród pomysłów znalazło się m.in. ustawienie kurtyn wodnych w kilku punktach miasta, zakup budek lęgowych dla jerzyków i nietoperzy w ramach naturalnej walki z komarami, łąki kwietne, modernizacje placów zabaw, ekologiczny grill na Żbikowie, stoły do teqball, huśtawka dla dzieci na wózkach inwalidzkich a także liczne zajęcia i wydarzenia: gimnastyka dla seniorów, Seniorada, koncerty, a nawet konferencja naukowa poświęcona historii Pruszkowa.

Głosowanie w ramach IV edycji budżetu obywatelskiego na rok 2020 odbędzie się w dniach 19-26 sierpnia. Po tym terminie wyniki zostaną podane do publicznej wiadomości, a dla każdego obszaru powstanie lista rankingowa. Na początku września poznamy listę projektów skierowanych do realizacji i wpisania do uchwały budżetowej miasta na przyszły rok.

Kwota budżetu obywatelskiego wynosi ponad 1,7 mln zł. Limit na jeden projekt to 120 tys zł.

Głosować można za pośrednictwem strony www.pruszkow.bo2020.pl lub w Urzędzie Miasta Pruszkowa, ul. Kraszewskiego 14/16.

Głosowanie potrwa do 26 sierpnia.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Pruszkowski budżet obywatelski: ruszyło głosowanie!”

 1. Ostatni rok podatkowy pisze:

  Panie prezydencie !!
  płacę podatki w Pruszkowie pracuje w Warszawie, kiedy autobus nie Warszawski tylko pruszkowski za nasze pieniądze do Stolicy ?
  Pruszków żyje tylko dzięki pieniądzom przywiezionym z Warszawy.
  Jak przeniosę podatki do Warszawskiego skarbowego będę miał nawet tańszy bilet na 2 strefy.
  Rozumiem że brak odpowiedzi z Pana strony wynika z nikłego zainteresowania pospólstwem.
  W przeciwnym wypadku czekam na odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły