Ruszyła rozbiórka przy Armii Krajowej. Będzie nowy budynek TBS

Pruszków

Rozpoczęły się prace rozbiórkowe na działce przy al. Armii Krajowej 46 w Pruszkowie. Wkrótce TBS „Zieleń miejska” rozpocznie tam budowę biurowca.

Metalowy płot, który pojawił się wokół terenu przy al. Armii Krajowej, wzbudził dużą ciekawość mieszkańców. Szczególnie, że ogrodzenie uniemożliwia pozostawienie samochodów na działce, która wielu kierowcom służyła jako parking. Skąd te zmiany? Jak już kilkukrotnie informowaliśmy, na tym terenie TBS planuje postawienie nowego, dużego budynku. Rozpoczęły się właśnie przygotowania do tego przedsięwzięca.

Pierwszy krok to prace rozbiórkowe. Z krajobrazu zniknie dawny budynek Polleny. – Ruszyliśmy z rozbiórką istniejącego budynku. Na początku lipca planujemy ogłoszenie przetargu na budowę – mówi nam Zbigniew Piotrzkowski, prezes TBS „Zieleń miejska”.

Nowy budynek będzie miał charakter, jak podkreśla prezez TBS, „usługowo-biurowo-mieszkalny”. – Z przewagą pomieszczeń biurowych, co wynika z zapisów planu zagospodarowania przestrzennego  – zaznacza Piotrzkowski.

Na parterze nowego budynku będą lokale usługowe. Ponadto powstaną trzy kondygnacje, podzielone na części mieszkalne i biurowe, z przewagą tych drugich. Parking znajdzie się na poziomie -1.

Kiedy obiekt będzie gotowy? – To duży budynek o wartości kilkunastu milionów złotych. Zakończenie przewiduję na wiosnę 2020 r. – zapewnia prezes TBS.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.