Ruszyła pielęgnacja drzew

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna do końca roku musi wydać 100 tysięcy złotych na pielęgnację drzew w Leśnym Parku Miejskim. To dopiero początek prac.

Dotację Podkowa otrzymała w listopadzie. Miasto przeprowadziło postępowanie i wyłoniła wykonawcę, który natychmiast rozpoczął zajął się pielęgnacją drzew. – Prace rozpoczęły się już w ubiegłym tygodniu. Wykonawca zajmuje się pielęgnacją oraz konserwacją drzew. Przeprowadziliśmy postępowanie, w którym wpłynęły do nas trzy oferty. W listopadzie udało nam się zakończyć ten proces, wyłonić zwycięzcę, który wraz z początkiem grudnia rozpoczął prace – mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Prace pielęgnacyjne powinny zakończyć się jeszcze przed świętami. – Na realizację zadania wykonawca ma trzy tygodnie. Musimy skończyć przed końcem roku, aby rozliczyć otrzymane środki – wyjaśnia Tusiński.

Obecnie pracami pielęgnacyjnymi objęto 270 drzew, ale to dopiero początek. W przyszłym roku miasto będzie ubiegało się o kolejne środki na konserwację drzewostanu. – W parku znajduje się 4 tysiące drzew. Przygotowujemy się, aby pozyskać kolejne środki na pielęgnację zieleni. Zapewne konkurs zostanie ogłoszony w marcu. Po rozstrzygnięciu będzie czas na przeprowadzenie postępowania przetargowego na wykonawcę. Z pracami nie ruszymy w miesiącach letnich, aby nie płoszyć zwierząt. Zaczniemy pewnie na jesieni. Mam nadzieję, że całość działań uda się zakończyć w kwietniu 2017 roku – prognozuje burmistrz Podkowy Leśnej.

Na obecne prace miasto pozyskało 100 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.