Ruszyła infolinia Rodzina 500+

Region

Od 1 kwietnia rodzice będą mogli składać wnioski w ramach programu Rodzina 500+. Pojawiają się pytania dotyczące wymaganych dokumentów i wniosków. Z pomocą spieszy Mazowiecki Urząd Wojewódzki, który wraz z początkiem marca uruchomił specjalną infolinię.

Program Rodzina 500+ zakłada, że rodzice będą otrzymywać świadczenie w wysokości 500 zł na dziecko. Niezależnie od dochodu otrzymamy wsparcie na drugą i kolejną pociechę. W przypadku pierwszego dziecka zastosowano kryterium dochodowe. Dochód nie może przekraczać 800 zł netto na osobę. Z kolei w rodzinach wychowujących niepełnosprawne dziecko jest to 1200 zł netto. Na Mazowszu wsparcie otrzyma ponad 460 tysięcy dzieci.

Nie brakuje pytań dotyczących tego, co trzeba zrobić, aby ubiegać się o środki. Gdzie szukać takich informacji? 1 marca Mazowiecki Urząd Wojewódzki uruchomił infolinię programu Rodzina 500+. Pod numerem telefonu 22 695 71 22 każdy będzie mógł uzyskać odpowiedzi na nurtujące go pytania. Infolinia czynna jest w dni robocze w godzinach 8.00-16.00.

Wnioski będzie można składać od 1 kwietnia. Za obsługę programu będą odpowiadać miasta i gminy. Na ich barkach spoczywa zorganizowanie całego systemu. Mazowieckie samorządy na obsługę programu otrzymały już ponad 8 mln zł. 

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przygotowało informator programu Rodzina 500+. Można się z nim zapoznać tu

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.