Ruszyła budowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pruszkowie

Pruszków

Stało się! Wyczekiwana od lat budowa nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pruszkowie ruszyła. Nowy obiekt ma być gotowy do 2022 r.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pruszkowie jest ulokowany przy ulicy Wapiennej. Budynek znajduje się nieco na uboczu, z dala od miejskiego zgiełku. Taka lokalizacja pomaga zatroszczyć się o dzieci i ich edukacje. Jest tylko jeden problem. Budynek, z którego dziś korzystają lata świetności ma dawno za sobą. Zarówno podopieczni ośrodka, kadra pedagogiczna i rodzice od lat czekali na rozbudowę placówki przy Wapiennej. Prace ruszyły kilka tygodni temu.

Budowa nowej siedziby ośrodka została podzielona na etapy. W pierwszym wybudowana zostanie część dydaktyczna, sala sportowa oraz infrastruktura techniczna. Zagospodarowany zostanie również teren wokół placówki. Pojawi się tu nowe boisko, bieżnia, plac zabaw, urządzenia rekreacyjne oraz zieleń. W drugim etapie powstanie część budynku przeznaczona na internat.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm PRK7 Nieruchomości oraz Trakcja PRKiI S.A. Całkowita wartość robót budowlanych wyniesie ponad 42 miliony złotych, a planowany termin zakończenia inwestycji to 2022r.

Warto wspomnieć, że powiat pruszkowski otrzymał 4 mln zł dotacji w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dodatkowo Krzysztof Pruszyński, prezes zarządu „Fundacji Pruszyński” oraz Krzystof Rymuza, starosta pruszkowski już w 2019 r. podpisali list intencyjny dotyczący dofinansowania budowy nowego obiektu. Fundacja zadeklarowała możliwość pokrycia 50 proc. kosztów inwestycji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Ruszyła budowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pruszkowie”

 1. Daro pisze:

  Czekamy na 2 trybune na stadionie Znicza Pruszkow !

  • www pisze:

   Po co? Żebyś popatrzył jak pusta stoi, bo nie ma chętnych na przyjście

  • HEYB pisze:

   W obiekty ZNICZA wpakowana została o wiele większa kasa niż była rzeczywista potrzeba. Za te pieniądza można było chociażby wybudować miejsce letniej rekreacji, bo zmodernizowane glinki n a Żbikowie to za mało…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły