Ruszyła budowa przedszkola w Żółwinie

Żółwin

Rozpoczyna się kolejna duża inwestycja oświatowa w gminie Brwinów. Na placu budowy nowego przedszkola w Żółwinie wbito właśnie pierwszą łopatę.

Urząd gminy ma powody do dumy. Niemal równo z oddaniem zupełnie nowego przedszkola w Otrębusach, rozpoczyna się budowa jeszcze większej placówki w Żółwinie. – Przedszkole będzie usytuowane w centrum Żółwina, za placem zabaw znajdującym się w pobliżu skrzyżowania ul. Nadarzyńskiej oraz Kasztanowej. Zaprojektowany został przestronny budynek 6-oddziałowego przedszkola samorządowego. Parterowy z poddaszem użytkowym. Będzie mogło do niego uczęszczać 150 dzieci. Kondygnacje będą połączone klatką schodową i windą przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Budynek będzie mieścił sale zajęć, salę wielofunkcyjną, salę jadalną, pomieszczenia pomocnicze takie jak: szatnie, sanitariaty, pokój pielęgniarki/logopedy/psychologa, pomieszczenia administracyjne i porządkowe, a także kuchnię wraz z towarzyszącym jej zapleczem – informuje Mirosłąwa Kosiaty z biura promocji gminy Brwinów.

Wyłoniona w przetargu firma zainkasuje za to zadanie prawie 9 mln zł. Jak zapewniają przedstawiciele brwinowskiego magistratu, jest szansa, że część tej sumy będzie pochodziła z dotacji. – Gmina Brwinów rozpoczęła już starania o pozyskanie środków zewnętrznych. Wniosek złożony do Lokalnej Grupy Działania „Zielone Sąsiedztwo” na początku września został oceniony pozytywnie. Daje to szansę na uzyskanie ponad 56,5 tys. zł na projekt „Przedszkole w Żółwinie bez barier architektonicznych – zastosowanie rozwiązań mających wpływ na dostępność obiektu” – dodaje Kosiaty.

Tymczasem prace na placu budowy rozpoczęły się już 1 października. Zgodnie z umową za rok obiekt powinien zostać oddany do użytku. To oznacza, że przyjmie dzieci we wrześniu 2019 r.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.