Ruszyła budowa parku rozrywki

Grodzisk Maz.

Po cichu i bez zbędnych fanfar na terenie Adventure World Warsaw pojawiły się tablice informujące
o rozpoczęciu budowy. Czy to oznacza, że wyczekiwany od lat park rozrywki faktycznie powstanie?

Pierwsze informacje o tym, że pod Grodziskiem Mazowieckim ma powstać gigantyczny park rozrywki, pojawiły się w 2010 r. Inwestycja pod szyldem „Adwenture World Warsaw” miała składać się z pięciu wysp tematycznych, na których planowano rozmieścić 25 wyjątkowych atrakcji. Goście znaleźliby tam kolejki górskie, zjeżdżalnie wodne, baseny, interaktywne fontanny i wiele innych. Uzupełnieniem kompleksu miały być: baza hotelowa z 800 pokojami, całoroczny aquapark oraz strefa rozrywkowo-handlowa. Budowa miała zakończyć się w 2015 r., ale park testowo miał zostać udostępniony dla gości jeszcze w 2014 r. 

Wszystko to miało być. Od tamtej pory minęło już sześć lat. W międzyczasie odbyło się uroczyste i niezwykle szumne rozpoczęcie budowy. Oprócz wystawnej fety i symbolicznego wbicia łopat na terenie parku nic się nie działo. Inwestor, spółka AWW pod wodzą Petera Muldera jeszcze pod koniec ubiegłego roku tłumaczył: – Mogę potwierdzić, że po burzliwym okresie rozpoczynamy działania restrukturyzacyjne, które są niezbędne do wsparcia projektu. Adventure World Warsaw to jeden z najbardziej ekscytujących projektów, który będzie realizowany w Europie – wyjaśniał Peter Mulder w listopadzie ubiegłego roku. – Chodzi o rozbicie inwestycji na kilka części, co ułatwi zarządzanie. Trudno wykonać tak ogromny projekt, a podział będzie ułatwieniem. Dlatego chcemy dokonać rozbicia na 4-5 projektów – dodał. 

Tymczasem zupełnie niepostrzeżenie i bez szumnych informacji prasowych w połowie marca na terenie AWW coś zaczęło się dziać. Wbito tabliczki „Teren budowy. Wstęp wzbroniony”. Pojawiły się również tablice informacyjne wymagane przy każdej inwestycji. Z nich dowiadujemy się, że roboty ruszyły 12 marca, a na terenie budowy pracuje bagatela… 5 osób. Wykonawcą prac jest spółka CMT z Warszawy. Z pytaniami o to, co obecnie dzieje się na terenie AWW i jakie roboty są planowane na najbliższy okres zwróciliśmy się do wykonawcy. – Jeśli chodzi o Adventure World Warsaw to nie udzielamy informacji na ten temat – usłyszeliśmy w słuchawce. 

Nieco więcej zdradził nam burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński. Grodziski włodarz studzi jednak emocje. – Myślę, że nie ma sensu się tym ekscytować. Gdyby prace nie ruszyły pozwolenie na budowę straciłoby ważność. Inwestor zapewne nie chciał ponownie przechodzić całej procedury i dlatego coś się zaczęło dziać na tym terenie – przyznaje Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. – To jest dobry znak. Inwestor wciąż szuka źródeł finansowania. Wierzymy w to, że w końcu uda się je znaleźć. Park rozrywki to coś, co powinno powstać w Grodzisku – dodaje.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.