Ruszyła budowa „park&ride” w Otrębusach

Otrębusy

Rozpoczęła się budowa nowego parkingu przesiadkowego przy stacji WKD w Otrębusach. Plac został ogrodzony, pojawił się też ciężki sprzęt. Samochody zostawimy tu pod koniec roku.

„Park&ride” powstaje w miejscu dzikiego parkingu z którego kierowcy korzystali już od dłuższego czasu. To teren w bezpośrednim sąsiedztwie trasy 720 i w pobliżu stacji WKD. Lokalizacja pozwala przesiąść się do kolejki sprawnie i wygodnie. A będzie tylko lepiej.

Parking będzie miał utwardzoną nawierzchnię z kostki betonowej i odwodnienie. Pojawią się 42 miejsca postojowe, w tym dwa przystosowane dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Powstanie na planie prostokąta miejscami postojowymi umieszczonymi od strony torowiska WKD. Zakończony zostanie zaokrąglonym placem manewrowym.

Przy okazji tej inwestycji rozwiązany zostanie jeszcze jeden problem. To odprowadzanie wody z pobliskiego skrzyżowania ulic Natalińskiej i Karolińskiej, które zalewane jest przy każdych większych opadach. – Termin zakończenia prac to końcówka roku – zaznacza Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Ruszyła budowa „park&ride” w Otrębusach”

 1. Joe pisze:

  Ludzie wrócili z wakacji, rozpoczął się szał remontów. Kanie, Otrębusy, Komorów, rozkopcie jeszcze coś w okolicy i poczekajcie na śnieg, będzie dobra wymówka, żeby przeciągnąć remoncik do następnej wiosny.

 2. aa. pisze:

  To prawda. Może w planach jest rozbudowa ?

 3. kontroler pisze:

  A bilety w tej piep…WKD najdroższe w całej komunikacji.

 4. none pisze:

  Szkoda, że robią według tego projektu. Można było go trochę zmienić i zmieściłoby się sporo więcej samochodów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły