Ruszyła „Akcja Znicz”

Region

W okolicach dnia Wszystkich Świętych policjanci mają więcej pracy, wszystko ze względu na „Akcję Znicz”. W tym roku będzie ona wyjątkowo długa: będzie trwać tydzień.

„Akcja Znicz” rozpoczęła się w piątkowy poranek i potrwa do 2 listopada włącznie. Jak co roku policjanci będą prowadzić rutynowe kontrole drogowe. Funkcjonariusze będą kontrolować prędkość oraz stan trzeźwości kierowców. Mundurowi zwrócą również szczególną uwagę na to czy dzieci przewożone są w fotelikach. Partole policji pojawią się na głownych drogach wyjazdowych i wjazdowych do miast.

Policjanci pojawią się również w rejonach cmentarzy. – Apelujemy do kierowców by uważnie patrzyli na znaki. Przy wielu cmentarzach będzie zmieniona organizacja ruchu – podkreśla Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Wybierając się na groby bliskich warto uważać na kieszonkowców. – Pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą większej ilości gotówki niż potrzebujemy. Nie nośmy też dokumentów, pieniędzy, kluczy oraz przedmiotów wartościowych w reklamówkach, czy w kieszeniach. Portmonetki, portfele, telefony i karty bankomatowe, a także klucze należy schować w zamykanej wewnętrznej kieszeni odzieży. Korzystając ze środków komunikacji miejskiej torebkę miejmy zawsze przed sobą lub trzymajmy ją w dłoni. Należy także uważać przy wsiadaniu lub wysiadaniu z pojazdów komunikacji zbiorowej, gdyż w tłoku mogą pojawić się „kieszonkowcy” – podkreślają policjaci.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.